Presunúť na hlavný obsah

Hilary Duff

americká herečka, speváčka, skladateľka, podnikateľka a autorka

Hilary Duff

americká herečka, speváčka, skladateľka, podnikateľka a autorka
Miesto narodenia:
Houston, Texas, USA
Partner/ka:
Matthew Koma
Vek:
33
Znamenie:
váhy
Povolanie:
americká herečka, speváčka, skladateľka, podnikateľka a autorka

Životopis


Potom čo prestala hrať v miestnych divadelných hrách a reklamách, dostala hlavnú úlohu od Disney v televíznom seriáli Lizzie McGuire. Po veľkom úspechu v tomto seriáli sa stala idolom teenagerov. Následne sa pustila do filmov a objavila sa v mnohých úspešných filmoch, vrátane Agent Cody Banks, Dvanásť do tucta, Moderná Popoluška a Dvanásť do tucta 2.

Duff si rozšírila svoj repertoár o pop music a vydala tri RIAA certifikované platinové albumy. Metamorphosis, jej debutový album, bol trikrát certifikovaný na platinový. Nato vydala ďalšie dva albumy, Hilary Duff a Most Wanted, čo boli tiež ocenené platinou. V roku 2007 Duff vydala jej tretí štúdiový album, Dignity, ktorý bol ocenený na zlatú dosku. Duff predala cez trinásť miliónov platní po celom svete.
Jej zatiaľ posledný album vydala po dlhoročnej pauze v roku 2015 s názvom Breathe In. Breathe Out.

Dostala sa aj do módneho priemyslu tým, že vypustila vlastné odevné línie, Stuff by Hilary Duff a Femme pre DKNY Jeans. Tiež podpísala zmluvu s IMG Models a vydala dve exkluzívne kolekcie vôní pod značkou Elizabeth Arden.
Medzi jej ďalšie obchodné aktivity patrí písanie noviel pre mládež, Elixir. Pracovala ako výkonná producentka pre film Greta a ako producentka filmov Miliónové kočky a Príbeh o hľadaní lásky.

Zaujímavosti

Nemá rada techno hudbu.
Od svojich 10 rokov bola vyučovaná doma.
Jej kolekcia oblečenia s názvom "Stuff by Hilary Duff" za prvý rok zarobila 5 miliónov dolárov.
Peniaze zo svojho vypredaného turné "Most Wanted Tour" venovala obetiam Tsunami v južnej Ázii v roku 2005.

Súkromie

V sobotu 14. augusta 2010 v kalifornskej Santa Barbare sa Hilary vydala za svojho snúbenca Mika Comrieho. 20. marca sa im narodil syn Luc Cruz Comrie. Manželstvo sa rozpadlo v roku 2016.

V súčastnosti je zasnúbená so spevákom Matthew Koma.