Presunúť na hlavný obsah

Gisele Bündchen

modelka

Gisele Bündchen

modelka
Miesto narodenia:
Tres de Maio, Brazília
Partner/ka:
Tom Brady
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
40
Výška:
180 cm
Váha:
57 kg
Miery:
89-59-90
Znamenie:
rak
Povolanie:
modelka

Detstvo


Narodila sa v brazílskej dedinke Tres de Maio v blízkosti Horizontiny. Tá dedinka vraj ani nebola na mape! Dostala sa tam, až keď sa Gisele preslávila, snáď aby nalákala turistov lačných vidieť miesto, kde topmodelka vyrastala.

Gisele pochádza z veľkej rodiny. Má celkom päť sestier - Raquel, Grazielu, Gabrielu, Rafaelovi a Patríciu. S Patríciou sú neidentickými dvojčatami. Jej rodičia, Valdir a Vania, pochádzajú z Nemecka.
Deti sa jej v škole vysmievali z jej postavy „samá ruka, samá noha“. Keďže veľmi nezapadala medzi svojich rovesníkov, najmä dievčatá ju medzi seba nebrali, všetok svoj voľný čas venovala najmä športovaniu – volejbalu. Bola dokonca taká dobrá, že uvažovala o profesionálnej dráhe volejbalistky. Aj dnes je, aj na modelkovské miery, Gisele jedna z najštíhlejších v modelingu.
So svojimi 178 centimetrami a 57 kilami váži zhruba o dvadsaťpäť percent menej, než by mala. Nie je to výsledok nejakého šialeného deštruktívneho sebetrýznenia, ale genetiky. Vraj nikdy nedržala diétu.

Kariéra


V roku 1997 odišla do Londýna, kde sa zúčastnila štyridsiatich dvoch konkurzov. Prerazila po tom, čo úspešne využila šancu vystúpiť na „klzkom“ móle v extrémne vysokých topánkach počas prehliadky Alexandra McQueena s nezabudnuteľnou jarnou kolekciou pre rok 1998. McQueen ju následne ohodnotil veľavravným slovíčkom „telo“ (the body). Odvtedy sa jej kariéra rozbehla ako na bežiacom páse a v súčasnosti je jednou z najlepšie zarábajúcich svetových modeliek.

Niekoľkokrát bola obsadená vo vedľajších filmových úlohách, zahrala si v komédii Taxi (2004) či romantickej dráme Diabol nosí Pradu(2006).

Súkromie

V období 2000-2005 bol široko medializovaný jej partnerský vzťah s americkým hercom Leonardom DiCapriom. V roku 2009 sa vydala za quarterbacka tímu amerického futbalu New England Patriots Toma Bradyho.