Presunúť na hlavný obsah

Natalie Imbruglia

speváčka, skladateľka, textárka, herečka
Natalie Imbruglia

Natalie Imbruglia

speváčka, skladateľka, textárka, herečka
Miesto narodenia:
Sydney, Austrália
Partner/ka:
Justin Hemme
Rodinný stav:
rozvedená
Vek:
49
Výška:
162 cm
Znamenie:
vodnár
Povolanie:
speváčka, skladateľka, textárka, herečka
Osobný web:
www.natalieimbruglia.com

Štúdium a začiatky


Z otcovej strany v nej koluje talianska krv, vyrastala v mestečku Berkeley Vale v Novom Južnom Walese. V pätnástich sa s rodinou presťahovali do Sydney. Ako dieťa navštevovala hodiny stepu a baletu a dúfala, že sa z nej stane profesionálna tanečnica.
V šestnástich nechala školu a začala pracovať ako herečka. Netrvalo dlho a podarilo sa jej získať úlohu v seriáli „Susedia“. Jej budúca manažérka, kamarátka Anne Barret, jej poradila, aby nahrala demo a oplatilo sa. Svojím prvým hitom „Torn“ prišiel doslova megaúspech.

Kariéra


V roku 1998 získala cenu MTV v kategórií „najlepší nováčik“ a v roku 1999 tri nominácie na cenu Grammy. Z prvého albumu sa predalo viac ako deväť miliónov nosičov. Okrem úspešného singlu „Torn“ sa v hitparádach statočne držali aj ďalšie skladby z prvého albumu „Left Of The Middle“, a to napríklad „Wishing I Was There“, „Big Mistake“ či „Smoke“. Tento album získal platinu v priebehu štyroch týždňov od jeho vydania v apríli a druhýkrát sa stal platinovým v novembri toho istého roku.
Druhý album „White Lilies Island“ vyšiel až v roku 2001. Prvý singel „That Day“ bol štýlovo iný ako piesne z prvého albumu. Ani druhý singel „Wrong Impression“ nedobehol úspech singlov z debutového albumu. Posledným singlom druhého albumu bola skladba „Beauty On The Fire“, ktorá sa ledva udržal v hitparádach. Napriek zdanlivému neúspechu sa z neho predalo viac ako jeden milión kópií.
Natalie sa rozišla so svojou nahrávacou spoločnosťou, ktorá jej začala zasahovať do tvorby. Podpísala zmluvu s novou spoločnosťou, Brightside Recordings.
Tretí album „Counting Down The Days“ napokon vyšiel v roku 2005 a prvý singel „Shiver“ mal veľký úspech.
Štvrtý album „Come To Life“ však vydala už vo vlastnej nahrávacej spoločnosti. Kritici ocenili jej najnovšiu tvorbu, ale komerčného úspechu sa zatiaľ veľmi nedočkala.