Presunúť na hlavný obsah

Nicolas Cage

herec

Nicolas Cage

herec
Miesto narodenia:
Long Beach, Kalifornia
Rodinný stav:
rozvedený
Vek:
59
Znamenie:
kozorožec
Povolanie:
herec

Zaujímavosti


Nicolas Cage, vlastným menom Nicolas Kim Coppola, sa narodil v Long Beach v Kalifornii 7. januára v roku 1964. V jeho 12. rokoch, po rozvode svojích rodičov, sa presťahoval spolu s otcom do San Francisca.

K herectvu ho inšpiroval James Dean vo filme East of Eden.
V 15 rokoch opustil strednú školu a vydal sa na hereckú kariéru.
Prvý herecký debut uskutočnil v televíznom seriáli Best of times (1981). Svoj filmový debut prekonal v celovečernom akčnom filme Chamtivé ryby (1983). Vojnového veterána si zahral v dráme Krídla (Birdy, 1984). Film získal osobitnú cenu poroty na MFF v Cannes 1985.

Nomináciu na Zlatý Glóbus pre najlepšieho herca dostal za svoju úlohu milenca Cher, v romantickej komédii Pod vplyvom splnu (1987).
Ďalší pozitívny ohlas dosiahol v komédii Problémy s Arizona (Raising Arizona). V romantickej komédii Honeymoon in Vegas (1992) si zahral po boku Sarah Jessica Parker. Tu sa už jeho honorár pohyboval okolo 4 miliónov dolárov za film.

Nicolas bol už štyrikrát ženatý. Jeho prvou ženou bola herečka Patricia Arquette. Druhá manželka bola speváčka a skladateľka Lisa Marie Presley, dcéra Elvisa Presleyho. Jeho tretia manželka bola bývalá servírka Alice Kim, spolu majú syna Kal-El.
V marci 2019 sa v Las Vegas oženil s Erikou Koike, avšak manželstvo bolo veľmi krátke, už v júny toho istého roku sa rozviedli.