Presunúť na hlavný obsah

Olivia Wilde

herčka a modelka
Olivia Wilde

Olivia Wilde

herčka a modelka
Miesto narodenia:
New York City, New York, USA
Partner/ka:
Jason Sudeikis
Rodinný stav:
rozvedená
Vek:
36
Výška:
171 cm
Znamenie:
ryby
Povolanie:
herčka a modelka
Osobný web:
www.oliviawildefan.com

Štúdium a začiatky

Ako dcéra dvoch novinárov vyrastala vo Washington D. C. Navštevovala „Phillips Academy“ v Andoveri, študovala tu herectvo. V tomto období účinkovala vo viac ako dvadsiatich školských praktických cvičeniach. Študovala aj v Írsku na „Gaiety School of Acting“ v Dubline. Krátko po štúdiu sa presťahovala do Los Angeles, kde sa prihlásila do castingovej agentúry. Tam dostala úlohu vo filme s Elishou Cuthbert „Sexboma od vedľa“.

Kariéra

Po prvej filmovej úlohe sa rozhodla, že sa bude venovať herectvu. Krátko na to dostala úlohu vo filme „Skin“ a o čosi neskôr si zahrala v seriáli The O. C. z produkcie televíznej stanice FOX. Účinkovala v mnohých ďalších projektoch, napríklad v „Alpha Dog“ s Emilie Hirsh a Justinom Timberlakeom, najviac slávy jej však priniesol seriál „Doktor House“, kde si zahrala bisexuálnu študentku medicíny, ktorú excentrický doktor House rád prezýva „Trinástka“.

V roku 2009 bola Wildeová hodnotená ako #1 Hot 100 známeho lifestylového magazínu Maxim. Už skôr, v roku 2005, bola hodnotená ako #95 ankety 100 najzvodnejších žien roku 2005 medzinárodného magazínu HFM. Pôsobí tiež ako modelka.

Súkromie

V roku 2003 sa vydala za Tao Ruspoliho, amerického filmára a hudobníka.
Manželstvo sa rozpadlo v roku 2011 a Olivia je od toho roku vo vzťahu s Jasonom Sudeikis, s ktorým má dve deti.