Presunúť na hlavný obsah

Hugh Hefner

producent a zakladateľ pánskeho magazínu Playboy
Hugh Hefner

Hugh Hefner

producent a zakladateľ pánskeho magazínu Playboy
Miesto narodenia:
Chicago, Illinois, USA
Partner/ka:
Anna Sophia Burgland
Rodinný stav:
slobodný
Vek:
94
Výška:
175 cm
Váha:
75 kg
Znamenie:
baran
Povolanie:
producent a zakladateľ pánskeho magazínu Playboy

Destvo a štúdium:


Celým menom Hugh Marston Hefner, tiež nazývaný Hef, je zakladateľ a vydavateľ magazínu Playboy, ktorý sa stal ikonou americkej sexuality. Je starší z dvoch synov Grace Caroline Swansonovej a Glenna Luciusa Hefnera, obaja boli učiteľmi. Hefnerova mama bola Švédka a otec mal nemeckých a anglických predkov.
Študoval na „Sayre Elementary School“ a Steinmetz High School, potom od roku 1944 do 1946 pracoval ako korešpondent pre americké vojnové noviny. V roku 1949 ukončil „the University of Illinois“ v Urbana Chamapign s titulom bakalára v odbore psychológia s orientáciou na tvorivé písanie a umenie.
Bol členom klubu „Delta Chi Fraternity“, po skončení štúdia začal navštevovať kurz sociológie na Northwesternskej univerzite, ale nedokončil ho.

Kariéra


Pracoval ako textár pre časopis „Esquire“, v januári 1952 dal výpoveď, pretože mu nechceli zvýšiť plat. Založil svoj nábytok a požičal si peniaze z banky, zohnal si sponzorov a založil „Playboy“, ktorý sa pôvodne mal volať „Stag Party“.
Prvé neoznačené vydanie vyšlo v decembri 1953 na titulke s Marilyn Monroe a kalendárom s jej nahými fotkami v ňom. Predalo sa z neho viac ako 50 000 výtlačkov. Hefner sa s Marilyn síce nikdy nestretol, ale kúpil si miesto na cintoríne hneď vedľa jej pomníka na „Westwood Village Memorial Park Cemetery“.
Má svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy a zahral si v niekoľkých filmoch. V roku 2010 získal ocenenie „Razzie award“ za najhoršieho herca vo vedľajšej úlohe“.
Tridsiateho júla 2010 vyšiel dokument o jeho živote „Hugh Hefner: Playboy, Activist a Rebel“ v réžii Brigitte Bergman.
Aj keď má už 86 rokov, po jeho boku sa stále objavujú krásne mladé ženy z kruhu jeho zajačikov. Najnovšie je to Anna Sophia Berglund.