Presunúť na hlavný obsah

Linda Evangelista

modelka

Linda Evangelista

modelka
Miesto narodenia:
St. Catharines, Ontario, Kanada
Vek:
55
Výška:
176 cm
Miery:
86,5-61-89
Znamenie:
býk
Povolanie:
modelka

ŠtúdiumV mieste narodenia vyštudovala strednú školu Denis Morris Catholic High School.

KariéraPre svet modelingu ju objavil agent na súťaži krásy Miss Teen Niagara 1978.


Potom, čo sa presťahovala do New Yorku, podpísala zmluvu s agentúrou Elite Model Management. Časť kariéry strávila prácou v Paríži, kam sa presťahovala v roku 1984. Objavila sa tiež v niekoľkých videoklipoch hudobníka Georgea Michaela.


Známou sa stala citátom z roku 1990, keď počas rozhovoru s Jonathanom van Meter pre časopis Vogue uviedla: "nezobudíte sa za menej než 10 000 dolárov na deň." Veta je často nesprávne citovaná ako "nevyliezam z postele za menej ako ...


Na konci 80. rokov si nechala ostrihať vlasy. Krátky chlapčenský zostrih pre ňu v danú sezónu znamenal okamžité vypovedanie zazmluvnených módnych prehliadok. Napriek tomu sa objavila na mnohých obálkach časopisov a ženy jej účes napodobňovali. V nasledujúcich rokoch potom viackrát prešla výraznou zmenou štýlu účesu.


V roku 2007 podpísala niekoľkoročnú exkluzívnu zmluvu s kozmetickou firmou L´Oreal Paris. Ďalšie profesionálne kontrakty uzavrela s módnymi agentúrami DNA Model Management v New Yorku a Models 1 v Londýne.


V júni 2010 denník New York Post priniesol informáciu, že sa stane novou tvárou maloobchodnej spoločnosti Talbots, zameranej na oblečenie, obuv a módne doplnky.