Presunúť na hlavný obsah

Jesse Eisenberg

herec

Jesse Eisenberg

herec
Miesto narodenia:
New York, USA
Vek:
37
Výška:
175 cm
Znamenie:
váhy
Povolanie:
herec

ŠtúdiumBol prijatý na New York University, ale štúdium nakoniec kvôli práci na filme odmietol.

KariéraJesse Eisenberg prvýkrát vystúpil na Broadwayi v roku 1996, ako dublujúci herec v hre Summer and Smoke. Jeho debut na televíznych obrazovkách bol roku 1999 v seriáli GET REAL.


Po účinkovaní v TV filme OHEŇ Z NEBA si zahral rolu Nicka vo filme ROGER Dodger, za ktorú neskôr dostal ocenenie na filmovom festivale v San Diegu. Ďalej sa objavil v snímke KLUB VYVOLENÝCH. Oba tieto filmy boli vydané v roku 2002 s pozitívnym ohlasom.
Mohli sme ho tiež vidieť v horore Prekliatie a v komediálnej dráme Kalmáre a veľryby po boku Jeffa Danielsa.
V roku 2007 sa objavil v úlohe mladého žurnalistu v akčnej komédii Lovci TIEŇA vedľa Richarda Gere a Diane Kruger. O dva roky neskôr hral hlavnú úlohu v romantickej komédii ZÁBAVNÝ PARK a vo filme HOLY rollers, kde hrá židovského dealera extázy a v snímke Solitary MAN.


Celosvetovo sa preslávil rolou Columba v ZombieLand a vstúpil tak do podvedomia verejnosti i filmových kritikov. Za jeho zatiaľ najväčší filmový úspech možno považovať úlohu zakladateľa sociálnej siete Facebook, ktorú stvárnil vo Fincherovej životopisnej dráme, THE SOCIAL NETWORK.

OceneniaJesse si za hlavnú úlohu vo filme THE SOCIAL NETWORK, vyslúžil nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší herec v hlavnej úlohe.