Presunúť na hlavný obsah

Twiggy

modelka, herečka, speváčka
Twiggy

Twiggy

modelka, herečka, speváčka
Miesto narodenia:
Neasden, Londýn, Anglicko
Partner/ka:
Leigh Lawson
Rodinný stav:
vydatá
Vek:
71
Výška:
168 cm
Váha:
41 kg
Miery:
91 - 51 - 84
Znamenie:
panna
Povolanie:
modelka, herečka, speváčka

Začiatky


Twiggy, vlastnm menom Leslie Hornby, sa narodila v severnom Londýne v roku 1949. Ako prvý si ju všimol v kaderníctve Nigel Daves a ponúkol jej modelingovú zmluvu. Práve Dave jej navrhol aby používala svoju prezývku z detstva (Twiggy), pre svoju modelingovú činnosť. V roku 1966 ju Daily Express oynačil za modelku roka a už v šestnástich rokoch sa stala najvyhľadávanejšou fotomodelkou. Twiggy sa stala ikonou "anorektických" modeliek, a svojími mierami 81-58-81, ktoré si udržala až do dospelosti - v roku 1986 to bolo 91-51-84, určila nový pohľad na ženy v modelingu.

Zaujímavosti


Napočesť k jej sedemnástim narodenínám, jej fotografiu uschovali do časovej kapsule a poslali ju do vesmíru. Okolo nej sa pohoybovali len tí najprestížnejší fotografi. Natočili o nej niekoľko dokumentárnych filmov a dokonca jej bola zložená pieseň s názvom Ill Remember You - Twiggy.
Bola na obálkach mnohých prestížnych módnych časopisov ako Vogue alebo Harpers Bazaar, na jej počesť začali vydávať jej vlastnýčasopis Twiggy: Her Mod Mod Teen World. Spoločnosť Mattel jej vydal Barie postavičku s jej napodobeninou.
V roku 1997 vyšla jej autobiografia Twiggy In Black and White bola zradená medzi bestsellery.
Vydala album Midnight Blue ktorý bol vychválený hudobnými kritikmi.

Súčastnosť


V dnešnej dobe sa tiež objaví v niektorých reklamách alebo na oblálke Vogue, vďaka svojej nehasnúcej kráse. Je podporovateľkou hnutí proti týraniu zvierat, je aktivistkou protikožušinovej móde a podporuje výskum na liečbu rakoviny prsníkov. Podľa stanice Channel 5, sa Twiggy dostala na deviate miesto v zozname o Najväčšie supermodelky sveta.