Presunúť na hlavný obsah

Anna Šišková

herečka

Anna Šišková

herečka
Miesto narodenia:
Žilina
Partner/ka:
Jiří Chlimský
Rodinný stav:
zadaná
Vek:
63
Znamenie:
rak
Povolanie:
herečka

Kariéria

Je absolventkou Pedagogickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Prešove. Už počas štúdia sa stala členkou Trnavského divadla a Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Po skončeni štúdia prešla do Divadla Astorka Korzo 90, kde sa predstavila v niekoľkých hrách.
Zahrala si v hrách ako Skrotenie zlej ženy v roly Janky, v Rómeovi a Júlií si zahrala hlavnú rolu, postavu Lindy stvárnila v hre Zahraj to ešte raz, Máriou bola v hre Historky z Viedenského lesa. Taktiež si zahrala vo viacerých hrách Stanislava Štepku v Radošinskom naivnom divadle.
Okrem divadelných rolí si zahrala aj niekoľko filmových. V snímke Musíme si pomáhať stvárnila Máriu a v Krutých radostiach Helenu. Taktiež učinkovala v niekoľkých seriáloch ako napríklad Rádio, Letište. V súčastnosti ju môžeme vidieť v seriáli Ordninácia v ružovej záhrade.

OceneniaČeský lev - nominácia za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe vo filme Kruté radosti (2003).

2001 získala Českého leva za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe vo filme Musíme si pomáhat (2000).

2001 Cena diváka na Filmovom festivale Plzeň

2001 Ocenenie na Divadelných doskách

1998 Premiérová cena Igric

Zaujímavosti

Anna Šišková bola vydatá za Juraja Nvotu, v súčasnosti žije s českým režisérom Jiřím Chlumským. Má dve dcéry - herečku a začínajúcu režisérku Terezu a hudobníčku a herečku Dorotu, ktorej otcom je známy hudobník Jaro Filip.