Presunúť na hlavný obsah

Aaron Spelling

americký filmový a televízny producent
Aaron Spelling

Aaron Spelling

americký filmový a televízny producent
Miesto narodenia:
Dallas, Texas
Partner/ka:
Candy Gene
Rodinný stav:
ženatý
Vek:
83
Znamenie:
býk
Povolanie:
americký filmový a televízny producent

Život


Aaron sa narodil matke Pearl a otcovi Davidovi, ktorý boli židovský prisťahovalci z Ruska a Poľska.
V ôsmich rokoch jeho života, stratil na rok schopnosť pohybovať nohami z dôsledku neustáleho šikanovania v škole. Vďaka tomu nešťastiu si malý Aaron prečítal obrovské množstvo kníh, ktoré rozvinuli jeho predstavivosť.
Nav3tevoval Forest Avenue High School, slúžil v ozbrojených sil8ch Spojených štátov a nakoniec v roku 1949 ukon4il Southern Methodist University. Bol dvakrát ženatý, ztoho s druhou ženou mal dve deti - Randy Spelling a Tori Spelling.
V roku 2001 mu bola diagnostikovaná rakovina ústnej dutiny. 18. júna 2006, utrpel ťažkú mŕtvicu v Manori, v jeho bydlisku Holmby Hills, Los Angeles, Kalifornií. Tam 23. júna 2006 zumrel na komplikácie s mŕtvicou, vo veku 83 rokov.Bol pochovaný v mauzóleu v Culver City v Hillside Memorial Park Cemetery .
7. augusta 2006 na 58. výročí bol odmenený cenou Emmy. Guinessova kniha svetových rekordov ho uznala ako najplodnejšieho televízneho producenta všetkých čias.

Filmografia


Medzi jeho najvýznamnejšie príspevky do televízie zaraďujeme:

Charlies Angels, Dynasty, Starsky and Hutch, Family, Hotel, The Rookies, Beverly Hills, 90210, Melrose Place, The Love Boat, Fantasy Island, Vegas, Hart to Hart, The Colbys, T.J. Hooker, Nightingales, Kindred: The Embraced, Sunset Beach, 7th Heaven, Burke's Law, Honey West, The Mod Squad, S.W.A.T. a Charmed.