Presunúť na hlavný obsah

Sandra Bullock

herečka

Sandra Bullock

herečka
Miesto narodenia:
Arlington, Virginia, U.S.
Rodinný stav:
rozvedená
Vek:
56
Výška:
170 cm
Znamenie:
lev
Povolanie:
herečka

Zaujímavosť


Sandra sa narodila v rodine opernej speváčky Helgy Meyer a hlasového učiteľa Johna Bullocka. Ako dieťa navštevovala spevácky zbor a hodiny baletu, obsadila aj niektoré menšie úlohy v matkiných operách. Keďže v Nemecku žila 12 rokov, dodnes hovorí plynule nemecky.

V roku 1988 absolvovala herectvo na East Carolina University, neskôr odišla do Kalifornie, kde obsadzovala malé role. Prvý úspech prišiel v roku 1993 s filmom Demolition Man, aj keď bol neskôr nominovaný na Zlatú malinu.


Na Hollywoodskom chodníku slávy má svoju hviezdu.V 90. rokoch sa preslávila filmami ako Nebezpečná rýchlosť, Kým si spal, Sieť či Čas zabiť, ktoré jej odštartovali úspešnú kariéru herečky. Odhaduje sa, že Sandra je 14. najbohatšia ženská celebrita.

V roku 1996 si založila svoju vlastnú producentskú spoločnosť, Fortis Films, kde šéfuje Sandrina sestra, Gesine.

Ako scénaristka, režisérka, ale aj hlavná protagonistka sa následne prezentovala filmami Miss špeciálny agent, Vražda podľa plánu či Dva týždne na zaľúbenie.

K ďalším známym filmom patria Crash, Dom pri jazere, Predtucha či The Blind Size, za ktorý získala Zlatý glóbus a Oscara pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe.

Na Hollywoodskom chodníku slávy má svoju hviezdu.


Na Hollywoodskom chodníku slávy má svoju hviezdu.Sandra verejne dvakrát darovala Americkému červenému krížu 1 milión amerických dolárov: najprv na konto pre finančnú pomoc príbuzným obetí útokov z 11. septembra 2001, druhý raz v prospech pomoci ľuďom postihnutým zemetrasením a následnými vlnami cunami v Indickom oceáne v decembri 2004.

Od roku 2010 vychováva adoptovaného syna Louisa Barda.