Presunúť na hlavný obsah

Boris Kollár

podnikateľ, poslanec NRSR

Boris Kollár

podnikateľ, poslanec NRSR
Miesto narodenia:
Bratislava
Partner/ka:
Andrea Heringhová
Rodinný stav:
rozvedený
Vek:
57
Znamenie:
lev
Povolanie:
podnikateľ, poslanec NRSR
Osobný web:
https://www.facebook.com/Boris-Kollar-1464024763918594/

Život a kariéra


Boris pochádza z chudobnej rodiny, práve to bolo pre Borisa hnacím motorom, už viac nechcel byť chudobný. Aj napriek chudobe mal však, ako sám hovorí, pekné detstvo.

Podnikať začal už za komunizmu, za prvé zarobené peniaze kúpil v 90 - tych rokoch Športhotel a lyžiarske vleky na Donovaloch. Založil akciovú spoločnosť 1. Tatranská, ktorá prevádzkovala viacero známych stredísk, napr. Park Snow Donovaly, Vysoké Tatry či Liptovské Revúce. Park Snow Donovaly, aktuálne spravuje spoločnosť Goimpex Bratislava, kde Boris stále figuruje ako štatutár. V roku 1999 sa stal majiteľom Fun rádia. Celkovo figuruje vo viacerých firmách, vlastní viacero typov nehnuteľností s ktorými aj obchoduje. Verejnosti je dobre známa napríklad jeho vila v Miami, v ktorej sa točil aj videoklip k piesni speváckeho dua TWiiNS „One night Stand“. Boris patrí medzi najbohatších ľudí Slovenska.

V spoločnosti je známy najmä vďaka množstvu vzťahov, svojmu záletníctvu a nezáujmu usadiť sa. V rokoch 2007 až 2010 bol síce ženatý s Lindou Antal Rezešovou, manželstvo však uzavreli v Las Vegas v Nevade a tak platilo len na území Spojených štátov, keďže na Slovensku ho následne nezlegalizovali. Dovedna sa Boris satal už deväťnásobným oteckom. S ôsmimi rôznymi ženami má päť dcér a štyroch synov. Matkami jeho detí sú Ivana Barnová, Stanka Horňáková, Petra Krištůfková, Martina Štofaníková, Barbara Richterová, Andrea Heringová, Monika Ostrihoňová a Paula Simoes. Andrea Heringová je zatiaľ jeho poslednou oficiálnou partnerkou. Hoci spolu už nežijú, stále ich vídať v spoločnosti ako pár.

Boris sa v roku 2015 začal angažovať aj na politickej scéne. Založil stranu Sme rodina - Boris Kollár, s ktorou sa po marcových voľbách roku 2016 úspešne dostal do Národnej rady Slovenskej republiky.

Po voľbách sa začali stranícke boje a Kollára obviňovali zo stykov s mafiou a taktiež z násilného správania voči jednej z matiek svojich detí. Tieto obvinenia poprel. Aktuálne svoje názory a vyjadrenia na rôzne témy ukladá ako videá na svoju stránku na sociálnej sieti, kde ich môže verejnosť voľne sledovať.

Deti

Dcéra Natália (*2002, matka Ivana Barnová)
Dcéra Alexandra (*2002, matka Stanislava Horňáková)
Dcéra Ester (*2004, matka Petra Krištúfková)
Syn Šimon Heliodor (*2009, matka Martina Sabbatini Štofaniková)
Dcéra Sara Zoe (*2010, matka Andrea Heringová)
Syn Artur (*2011, matka Barbora Richterová)
Syn Boris (*2012, matka Andrea Heringová)
Dcéra Sára (*2014, matka Monika Ostrihoňová)
Syn Christopher Alexander (*2015, matka Paula Simoes)