Presunúť na hlavný obsah

Kate Hudson

herečka

Kate Hudson

herečka
Miesto narodenia:
Los Angeles, USA
Partner/ka:
Matthew Bellamy
Vek:
41
Miery:
168
Znamenie:
baran
Povolanie:
herečka

Ďalšie informácie


Narodila sa do rodiny herečky Goldie Hawn a muzikanta Billa Hudsona. Rodičia sa ešte počas jej detstva rozviedli, následne ju spolu s jej matkou vychovával Kurt Russell, s ktorým tvorila Goldie dlhoročný pár.

Kate sa už od detstva venovala spevu a tancu, po strednej škole sa začala venovať herectvu. Premiéru pred kamerou si odskúšala vo filme Voda na púšti. Väčšiu pozornosť získala až po účinkovaní vo filme 200 cigariet, kde sa objavila po boku Courtney Love a Bena Afflecka.

Výrazný zlom pre Kate prišiel s filmom Na pokraji slávy, kde stvárnila Penny Lane. Za túto rolu získala Zlatý Glóbus a bola nominovaná aj na Oscara, v kategórii najlepší ženský výkon vo vedľajšej úlohe.

Po tomto úspechu mala Kate viac ponúk a účinkovala v mnohých filmoch. Kvôli úlohe vo filme V mene cti, odmietla hlavnú ženskú rolu v Spidermanovi (nakoniec ju dostala Kirsten Dunst).

Kate tvorí od roku 2010 pár s frontmanom skupiny Muse, Matthewom Bellamym. V júli 2011 sa im narodil ich spoločný syn Bingham Hawn Bellamy. Žije striedavo v USA a GB.