Presunúť na hlavný obsah

Lily Allen

speváčka

Lily Allen

speváčka
Miesto narodenia:
Hammersmith, London, England
Rodinný stav:
rozvedená
Vek:
35
Výška:
157 cm
Váha:
62 kg
Znamenie:
býk
Povolanie:
speváčka
Osobný web:
www.lilyallenmusic.com

KariéraLily Allen sa narodila v máji 1985 vo štvrti Hammersmith v západnom Londýne, ako dcéra filmovej producentky Alison Owen a herca Keitha Allena. Prežila nekonvenčné detstvo, na svoj vek bola vyspelá a samostatná. So svojou sestrou a bratom vyrastala v niekoľkých oblastiach Londýna - Bloomsbury, Shepherds Bush, Primrose Hill a Islington, chodila celkom do trinástich rôznych škôl, v pätnástich sa definitívne vydala na cestu skúsenosti do klubov na Ibize a na kurzy pre kvetinárky .


Snívala svoj sen o prieniku do šoubiznisu a klopala na dvere gramofiriem od šestnástich rokov. V roku 2002 mala prvú zmluvu s Warner Music, ktorí ju tlačili viac do folkovej podoby. O dva roky neskôr prvýkrát začala s producentmi Future Cut písať svoje vlastné veci. V roku 2005 podpísala zmluvu s Regal / Parlophone a frustrovaná pomalým tempom hudobného priemyslu začala posielať svoje demonahrávky na stránky MySpace. Pravidelne vystupovala v Yo-Yo klube na Notting Hill.


Jej prvým singlom sa stala pieseň „Smile“, ktorá sa v júli 2006 dostala na prvú priečku UK Singles Chart. Jej debutová nahrávka Alright, Still, získala pozitívne recenzie a celosvetovo sa predalo cez 2,6 miliónov kópií. Album jej tiež zaistil nomináciu na Grammy Awards, Brit Awards a MTV Video Music Awards. Neskôr začala moderovať svoju vlastnú talk-šou Lily Allen and Friends na televíznej stanici BBC Three.
V roku 2009 oznámila, že si dá pauzu v svojej hudobnej kariére. V roku 2011 predstavila svoje vlastné hudobné vydavateľstvo.

DiskografiaALBUMY

No Shame (2018)

Sheezus (2014)

Its Not Me, Its You (2009)

Alright, Still (2006)


SINGLE

The Fear (2009)

Alfie (2007)

Littlest Things (2006)

Smile (2006)

LDN (2006)Súkromie

V roku 2007 začala randiť s Ed Simonsom zo skupiny Chemical Brothers, ich vzťah netrval dlho a po údajnom potrate a rozpade vzťahu sa Lily liečila na klinike z depresií.

Od roku 2009 randila a neskôr sa aj vydala za Sama Coopera. Spolu majú dve deti ale manželstvo sa skočilo priateľským rozvodom.
Bola jej diagnostikovaná bipolárna porucha.