Top model Mercedes CLS 63 AMG už v marci

Štvordverové kupé vo svojej novej top verzii Mercedes-Benz CLS 63 AMG pride na trh už v marci 2010. Okrem klasickej verzie sa do predaja dostane aj jeho výkonnejšia verzia s balíkom AMG Performance Package a tešiť sa môžeme aj na limitovaný model CLS 63 AMG Edition 1.

auto,novinka,kupe,vykon,CLS 63 AMG,vykon,sila,luxus,sport,zivotny styl,Mercedes-Benz,cls 63 amg,mercedes-benz

auto,novinka,kupe,vykon,CLS 63 AMG,vykon,sila,luxus,sport,zivotny styl,Mercedes-Benz,cls 63 amg,mercedes-benz

Fascinujúci dizajn, výkon na najvyššej úrovni a príkladná účinnosť. To sú základné vlastnosti novinky  Mercedes-Benz CLS 63 AMG. Topverzia štvordverového kupé ponúka úplne nový motor AMG V8 biturbo s maximálnym výkonom až 410 kW (557 k) a krútiacim momentom 800 newtonmetrov, ako aj 7-stupňovú športovú prevodovku AMG SPEEDSHIFT MCT. Spotreba paliva 9,9 litra na 100 kilometrov prináša úsporu až o 32 percent.

Pri pohľade spredu vyvoláva nové CLS 63 AMG asociácie s modelom SLS AMG – hlavne maska chladiča s veľkou hviezdou a krídlová priečna lamela prezentujú inšpiráciu autom s krídlovými dverami. Od ostatných variantov CLS sa top model AMG odlišuje jedinečnou kapotou motora, širšími blatníkmi s logom V8 BITURBO a špecifickým predným spojlerom AMG so strednou časťou lakovanou v čiernej farbe. V zadnej časti vozidla zasa použitím difúzorov, odtrhovej hrany AMG na dverách batožinového priestoru, športového výfuku AMG s dvomi pochrómovanými dvojitými koncovkami, ako aj – rovnako ako je známe z SLS AMG – integrovanými hmlovými svetlami. Styling AMG dokonale harmonizuje s typickou siluetou CLS, ktorá je v rozhodujúcej miere razená elegantne ťahanými proporciami, bočnou líniou Dropping Line a svalnatými športovými ramenami nad zadnou nápravou.

Táto filozofia sa dôsledne presadzuje aj vnútri. Všetky špecifické znaky dizajnu a výbavy AMG sa ideálne dopĺňajú s novousporiadaným interiérom CLS. Efekt wrap-around v kokpite s vysokou líniou, ktorá sa ťahá jedným súvislým ťahom od dverí vodiča cez palubnú dosku až po dvere spolujazdca, dopĺňajú veľkorysé a ušľachtilé ozdobné prvky – v prípade top modelu AMG sériovo v klavírovej čiernej. Kvalita materiálov a spracovania vyhovujú najvyšším nárokom a garantujú obzvlášť exkluzívnu atmosféru. K rozsiahlej sériovej výbave patria športové sedadlá AMG v koži napa, nový trojramenný volant AMG Performance s hliníkovými páčkami radenia, ako aj hore a dole splošteným vencom a jednotka AMG DRIVE UNIT s kompaktnou voliacou pákou E-SELECT.

CLS 63 AMG disponuje ako prvý automobil na svete vysokovýkonnými svetlometmi s LED, ktoré kombinujú fascinujúci farebný dojem technológie LED podobný dennému svetlu s výkonom, funkcionalitou a energetickou účinnosťou dnešnej bixenónovej generácie. Nový sériový osvetľovací systém po prvýkrát ponúka systém Intelligent Light System osvedčený v modeloch mercedes s bixenónovými svetlometmi v kombinácii s technológiou LED. Svetlomety s celkovým počtom 71 LED diód podčiarkujú nezameniteľný dojem z nového CLS 63 AMG. Špecialisti na svetlo značky Mercedes-Benz dokázali po prvýkrát spojiť technológiu LED s adaptívnym asistentom diaľkového svetla, čo vedie k novej úrovni viditeľnosti v noci.

Foto:
Zdroj:
bam

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba