Vieme, ktoré ženy rodia najmúdrejšie deti: Budete prekvapení, čo hrá úlohu!

Vedci zistili počas výskumu zameraného na vývoj detí, ktoré ženy majú najchytrejších potomkov.

To, ktoré ženy rodia najmúdrejšie ženy, by ste asi nečakali...

To, ktoré ženy rodia najmúdrejšie ženy, by ste asi nečakali...

Zdroj: Profimedia

Štúdia University of Pittsburgh zistila, že vývoj mozgu dojčiat priamo závisí na dodávkach tuku, ktoré pochádzajú zo stehien a zo zadku. Znie to neuveriteľne, ale práve tento tuk má priamy vplyv na inteligenciu dieťaťa.

Prečítajte si: Tri kritické partie ženského tela: Ktorá je tá vaša a ako s ňou rýchlo zatočiť?

Za všetkým hľadaj tuk

"Tuk v týchto oblastiach je alfou a omegou pre stavbu mozgu dieťaťa," hovorí William D. Lassek, autor knihy Prečo ženy potrebujú tuk. Práve ten dodáva chemickú látku známu ako kyselina DHA, ktorá je obzvlášť dôležitou zložkou v ľudskom mozgu. Deti ju potrebujú pre vývoj nervovej sústavy mozgu a očí v prvých šiestich mesiacoch života. Táto chemikália sa nachádza v materskom mlieku.

Pomer pás – stehná prezrádza mnoho

Podľa štúdie má horný telesný tuk negatívne účinky a dolný telesný tuk má pozitívny vplyv na neurovývoj. To znamená, že pomer pás – stehná je užitočným ukazovateľom pomeru horného a dolného telesného tuku, dokáže tiež predvídať vyjadrovacie  schopnosti u žien a ich potomkov, rovnako ako schopnosť učiť sa a vnímať veci.

Mohlo by vás zaujímať: 10 dobrých dôvodov, prečo sú ženy s krivkami lepšie v posteli: Tieto fakty sa nedajú ignorovať!

"Podľa Lasseka ženy automaticky hromadia počas tehotenstva tuky, až kým neporodia, aby dieťaťu dodali všetky potrebné látky, potrebné k vývinu zdravého a kvalitného jedinca. Podobné správanie bolo zaznamenané aj u medveďov a veľrýb žijúcich v chladných arktických moriach." Podľa autora štúdie sú zadok a stehná oblasťou, v ktorej ženy prirodzene naberajú tuk a objem aj samotnou evolúciou, nielen nezdravým životným štýlom. 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem, yourtango.com

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba