Toto by ste mali robiť po sexe: Vaša vagína sa vám za to neskôr poďakuje

Aj keď by ste najradšej zostali ležať a užili si prítomný moment čo najdlhšie, na toto nezabudnite.

Je dobré si niektoré veci pamätať

Je dobré si niektoré veci pamätať

Zdroj: Profimedia

Robíte tieto tri základné veci aj vy, alebo ste na ne postupom rokov úplne zabudli?

Prečítajte si: Veci, ktoré ste o vagíne zrejme nevedeli: Aj o ňu sa treba pravidelne starať

Toaleta

Práve tento krok sa môže neskôr odraziť na stave vašej vagíny a celkového zdravia "tam dole." Veľa odborníkov sa zhodlo na tom, že je nesmierne dôležité, aby ste si po sexuálnom styku pravidelne odskočili na toaletu. Vďaka tomu sa v budúcnosti vyhnete infekciám, ktoré si môžete do svojho tela počas nechráneného styku kedykoľvek preniesť.

Spoločná sprcha

Nie je to len o hygiene, ale aj o samotnom zblížení sa s partnerom. Hoci spoločná hygiena a sprchovanie sa znie ako samozrejmosť, mnohé páry na tento dôležitý krok zabúdajú.

Nájdite dôvod bolesti

Veľmi často sa stáva, že počas sexu môžete cítiť bolesť "tam dole." Nepredstierajte, že je to v poriadku, ale snažte sa s partnerom prísť na dôvod vašej bolesti. Ak vás napriek tomu tento problém trápiť neprestane, navštívte svojho gynekológa.

Mohlo by vás zaujímať: 10 vecí, ktoré sa vám snaží povedať vaša vagína: Ak "tam dole" nie ste v poriadku, zistite, v čom robíte chybu!

Na druhej strane sa po sexe snažte vyhnúť hádkam, sociálnym sieťam, či iným veciam, ktoré vášmu vzťahu a sexuálnemu životu neprospievajú. Sú páry, ktoré sa radi po sexe rozprávajú, iné zas preferujú ticho a spolu si čo najviac vychutnávajú intímnu chvíľu.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba