Musela som odmietnuť zásnuby: Kvôli tejto vypočítavosti som povedala mužovi nakoniec tvrdo "nie"

Život nás niekedy dokáže prekvapiť a aj ten, komu veríme, môže byť nakoniec niekým úplne iným. Svoje o tom vie i čitateľka Ema (29).

Moja naivita sa v jednej chvíli otočila proti mne

Moja naivita sa v jednej chvíli otočila proti mne

Zdroj: Profimedia

Svoje rozprávanie začína tam, kde sa celý príbeh zrodil, a to pred piatimi mesiacmi: Keď som v septembri spoznala Maroša, mala som pocit, že som nikdy nestretla podobného muža. Bol milý, pozorný a správal sa ku mne ako žiaden iný pred ním. Nevedela som, komu mám byť vďačná za to, že sa moja životná cesta pretla práve s ním. Navyše to nebolo nič plánované, narazili sme do seba práve, keď som zamyslená prechádzala na druhú stranu ulice a on s mobilom v ruke roztržito vybehol spoza rohu. Jedno náhodné zrazenie na chodníku mi úplne poplietlo hlavu. zdôveruje sa úprimne Ema.

Zažila som s Marošom najkrajších päť mesiacov svojho života, každý jeden víkend sme trávili spoločne.  A to nielen tak hociako.  Dával si veľmi záležať na tom, čím novým ma zase prekvapí a ako mi ešte dokáže svoju lásku. Víkendové pobyty na chatách či v luxusných rezortoch neboli ničím zvláštnym, práve naopak. A ja som sa na oplátku stále viac a viac zamilovávala.​ Neviem, ako sa to stalo, no niekedy som sa sama pristihla pri tom, ako Maroša sledujem v spánku a nedokážem od neho odtrhnúť oči. pokračuje Ema.

Prečítajte si: S manželom sme si zaužívali jednu milú tradíciu, vďaka ktorej si aj po 20 rokoch rozumieme: Toto robíme...

V mojej zaslepenosti som si spočiatku neuvedomila jasné náznaky toho, že niečo na jeho správaní nie je tak celkom v poriadku.  Až neskôr mi došlo, že jeho prekvapenia, luxusné výlety naplánované na poslednú chvíľu a tajomné telefonáty za zatvorenými dverami neveštia nič dobré. No ako som vôbec mohla vidieť, že sa deje niečo zlé, keď ma Maroš už po piatich mesiacoch, v čase mojej najväčšej zaľúbenosti, počas predĺženého víkendu požiadal o ruku? A to práve tak, ako by som to od neho nikdy nečakala. Úplne obyčajne, v posteli, po prekrásnom milovaní, keď sa vrátil z kuchyne s fľašou šampanského. dodáva sklamaná čitateľka.

Samozrejeme, že som mu povedala áno. Ako by som aj mohla odmietnuť? K nikomu som nikdy nič také necítila a nemala som právo pochybovať. Až kým mi o pár dní na oslavnom obede s kamarátkami, nenasadila najlepšia kamoška Diana chrobáka do hlavy. Vraj, ktorý muž by sa chcel vziať už po piatich mesiacoch a ten môj vraj už vonkoncom nie. Keď som sa jej urazene opýtala, prečo má o Marošovi takúto mienku, s rozvahou ma ubezpečila, že nechce šíriť klebety, ale vraj sa od kolegyne z práce dozvedela, že môj Maroš ešte pred šiestimi mesiacmi chodil s jej najlepšou kamoškou, ktorá ho pustila k vode kvôli inému, vraj dobre zabezpečenému milionárovi. Andrea. Tak sa dotyčná volala.

Viac mi nebolo treba. Vybehla som z reštaurácie a s hlavou plnou predstáv a tých najhorších obáv som utekala rovno do svojho bytu. Hneď, ako som odložila kabelku, sadla som si za počítač a vyhľadala som na Marošovom Facebooku všetky možné Andrey, ktoré mal vo svojom zozname. A tam bola. Na spoločných fotografiách. Sedemročný vzťah, plný spomienok, lásky a emócií, spoločné dovolenky, výlety, víkendy, presne ako my. A odrazu krach. Hneď som preklikla rovno na ňu a to, čo som uvidela na prvej fotke mi vyrazilo dych.

Inšpirujte sa: Otehotnela som so svojím exmanželom: Jeho aktuálna partnerka zareagovala na správu takto nečakane

Pred dvoma dňami sa vydala za svojho zbohatlého snúbenca, kvôli ktorému opustila Maroša. Presne vtedy, keď ma on tak krásne a jednoducho požiadal o roku. Odrazu som všetko videla v jasnom svetle. Vôbec tu nešlo o mňa, ale o ňu. O ňu a o Marošove, stále zlomené, srdce a ublíženú mužskú pýchu. Využil ma, aby sa mohol pred svojou ex ukazovať, aby jej dokázal, že aj on je už za vodou a že je tu iná žena, ktorú berie na luxusné dovolenky a ona ho vôbec nezaujíma. Opak bol však pravdou. Nedokázal sa z rozchodu s Andreou spamätať a hneď, ako počas nášho spoločného večera zistil, že je vydatá, len tak ma požiadal o ruku! Aj preto mi nedal žiaden prsteň, on naše manželstvo vôbec neplánoval!

Mohlo by vás zaujímať: Môj chlap ma opustil kvôli o niekoľko rokov staršej žene od neho. To, čo sa mu na nej páčilo, ma dostalo...

Okamžite som Marošovi zavolala a oznámila som mu, že je koniec. Nech ide za niekym, kto mu jeho klamstvá zožerie a bude schopný byť v živote tieňom jeho ex, no ja to nebudem. uzatvára svoje rozprávanie sklamaná Ema.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba