VIDEO: Aj muži potrebujú chvíľu pre seba. Vďaka tomuto bude vyzerať vaša polovička dokonale

Odborníčka na vlasy - barbierka Maruška zo salónu Barber shop Pierot, predstavila priebeh strihania vlasov a úpravu brady u pánov.

Adam podstúpil zmenu vlasov a brady v Barber shop Pierot

Adam podstúpil zmenu vlasov a brady v Barber shop Pierot

Zdroj: Ján Zemiar

To, že sa muži o seba starajú stále viac je príjemnou skutočnosťou. Barbierka Maruška z Barber shop Pierot prezradila, ako prebieha strihanie vlasov a brady u mužov, a v čom sa líši úprava dám od ich polovičiek.

FEMINITY TV: Pozrite si celý priebeh strihania vlasov a úpravy brady u mužov v Barber shop Pierot

Prečítajte si: Tvár ženy o nej prezrádza viac, ako si myslí: Zistite, aký strih vlasov vám pristane a či sú vaše vlasy v poriadku

"V prvom rade je to dôvera klienta a holiča navzájom. Ďalšia vec je to, že dámu dokáže urobiť krásnou každý, ale pána nie." Barbierka tiež prezradila, že páni ako klienti jej oveľa viac dôverujú, a práve preto je práca s nimi jednoduchšia. Hoci by sa na prvý pohľad zdalo, že salóny sú výhradne ženskou záležitosťou, Barber shop Pierot toto tvrdenie vyvracia. Aj muž potrebuje chvíľu pre seba a starostlivosť, ktorú ženské okolie ocení. Toto miesto je zároveň prvým salónom pre mužov, kde sa o vlasy pánov starajú aj samotné dámy.

Strihanie pánov sa samozrejme líši aj priebehom: "Kienta si usadíme a pokiaľ je tam nejaký styling, tak ten odstránime našou kozmetikou, ktorú máme ako jediný na Slovensku. Je to Barba Italiana, ktorá vystihuje muža takého, aký je a je dokonale prispôsobená na mužskú pokožku a vlas. Potom nasleduje strih, spláchnutie vlasov a úprava brady."

Inšpirujte sa: HAIR VIDEO: Misska Simona Leskovská a jej recept na krásne vlasy: Vďaka tomuto má vlasy snov!

"Prvým krokom pri úprave brady je obstrihanie brady nožničkami do požadovanej dĺžky a následné doladenie strojčekom. Po úprave brady vmasírujeme olej, ktorým si pripravíme pokožku, potom dáme teplý zábal, vďaka ktorému sa brada zmäkčí, následne na to nanesieme penu a po zaholení kontúr pomocou britvy nasledujú konečné úpravy."

Medzi tie patrí aj nanesenie špeciálneho šampónu z radu Barba Italiana, ktorý neobsahuje alkohol, a tak nedráždi pokožku. Na záver sa aplikuje ošetrujúci krém, alebo balzam tváre a celý proces je ukončený masážou hlavy. 

Foto:
Ján Zemiar, Video: Ján Zemiar
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba