Rýchly a jednoduchý detox, ktorý z vášho tela vyženie škodlivé toxíny: Stačí, ak týmto nahradíte jedno jedlo denne

Prichádza jar a s ňou i nová šanca na očistenie nášho tela od všetkého, čo sme počas dlhých zimných mesiacov ukladali nielen do tukových vankúšov, ale i do samotných buniek. Stačí naozaj málo a vaše telo bude ako znovuzrodené.

Jednoduchý a účinný detox. To je to, čo potrebujete

Jednoduchý a účinný detox. To je to, čo potrebujete

Zdroj: Profimedia

Stačí naozaj raz denne

Možno nie ste práve na diéty, či prehnané zmeny v stravovaní a bojíte sa, že by ste nevydržali pravidelne dodržiavať stanovené pravidlá. Práve preto by ste mali skúsiť ísť na celú vec menej drasticky. Prehnané diéty na vás môžu totiž pôsobiť skôr depresívne ako motivačne a po prvom zlyhaní sa ľahko stane, že to jednoducho vzdáte.

Prečítajte si aj: Nízkokalorický nápoj, ktorý by vás mohol zaujímať: Nepriberá sa z neho a pomáha s trávením

Skúste preto začať postupne a nahraďťe len jedno jedlo denne prírodným detoxikačným smoothie. Reč však nie je o predpripravenom výrobku, ktorý si šikovne a jednoducho kúpite hotový v obchode. Aby smoothie naozaj mal svoj detoxikačný účinok je veľmi dôležité jeho zloženie a čerstvosť. Tá správna kombinácia surovín vám totiž môže pomôcť pri chudnutí i zbavovaní organizmu nežiadúcich škodlivín.

Vyberte si správnu časť dňa

V prvom rade sa rozhodnite, ktoré jedlo zázračným smoothie nahradíte. Dôležité je, aby ste tento chod, či už pôjde o raňajky, obed alebo večeru, nikdy nevynechávali a dbali tak na pravideľnosť. Pretože bez nej nebude mať vaša detoxikácia takmer žiadnu účinnosť.  Ak však dodržíte jeho pravidelnú konzumáciu, vďačný bude nielen váš žalúdok, ale postupne vymiznú i niektoré nepríjemné symptómy znečisteného organizmu ako akné či neustála únava, ktoré vám strpčovali život.

Inšpirujte sa: Najzdravšie nápoje pre rozpálené telo: Nápoj z chia semiačok prečistí cievy i črevo a ďalšie!

Na jeho prípravu vám stačí naozaj málo

Jedným z najúčinnejších smoothie je zelený zázrak, na ktorý potrebujete:

  • 1 250 ml hrnček kelu
  • 1 zelené jablko Granny Smith
  • 1 banán
  • ½  250 ml hrnčeka petržlenovej vňate

Suroviny zmixujte dokopy a pridajte polovicu hrnčeka vody, až kým sa nevytvorí hladké smoothie. Pokiaľ sa vám zdá, že je jeho konzistencia ešte stále príliš hustá, stačí ak pridáte o trošku viac vody. Snažte sa však smoothie vždy pripravovať čerstvé, pretože práve vtedy sú všetky látky obsiahnuté v surovinách organizmom najľahšie využiteľné..

Mohlo by vás zaujímať: Detox jedného z najdôležitejších orgánov, ktorý podceňujeme: Takto v lete dostáva zabrať

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF, bembu.com

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba