Veci, ktoré v živote prežijete len so svojou sestrou: Niektoré situácie vás zaručene pobavia

Sestra je pre každú z nás tou najlepšou kamarátkou a zároveň osobou, ktorú sme v detstve v určitých momentoch nemohli vystáť. Toto však zažijete iba s ňou.

Toto zažijete iba so svojou sestrou

Toto zažijete iba so svojou sestrou

Zdroj: Profimedia

Ak máte sestru, tak nám zrejme dáte za pravdu, že tieto situácie ste zažili iba s ňou. Práve vďaka nej je váš život o niečo lepší a vaše nervy silnejšie. 

Čítajte aj: 10 dôvodov, prečo je rodina to najdôležitejšie, čo máme: Mnohé z nich, možno berieme ako samozrejmosť

Sestra je človekom, ktorého si do svojho života nevyberáme. Ona tam jednoducho je od začiatku a vzťah s ňou je preto o niečo intenzívnejší ako s ostatnými ženami, či kamarátkami.

Platonické lásky

Zrejme sa aj vám so sestrou stalo, že ste sa kedysi zamilovali do rovnakých hercov, spevákov, či mužov, o ktorých ste básnili od rána do večera. Bolo to také vaše tajomstvo, o ktorom vedela väčšinou len ona.

Klebety

Vaša sestra vedela o vašich spolužiakoch, učiteľoch, kamarátkach a kamarátoch všetko. Do detailov, s presným načasovaním a s príchuťou drámy.

Hádky o šatník

Spomínate si ešte na to, ako ste sestre potajme brali všetko oblečenie, ktoré ste si vy z malého vreckového kúpiť nemohli? Plus všetky tie nevysvetliteľné fľaky, či diery na sestrinom oblečení, ktoré sa jednoducho zrazu zjavili.

"Kryjem ti chrbát"

Keď išlo o sestru, dokázali ste zatajiť pred rodičmi všetko. Jej neskoré príchody ste argumentovali vymyslenými historkami a zlé známky neprajnými učiteľkami.

Niečo za niečo

Dokázali ste vybartrovať všetko len pre jedny náušnice, outfit, či šperk, ktorý mala vaša sestra. Nevadili vám ani dva víkendy upratovania po sebe, pokiaľ vám niečo požičala, či dokonca dala.

Kopírovanie

Toto napodobňovanie vašej sestry vám nikto reálne vyčítať nemôže. Bola staršia, obľúbená a vy ste sa túžila stať ňou. Ona bola vaším vzorom.

Družičkovské povinnosti

Počas svadby nepotrebujete pri sebe nikoho, ak máte ju. Žiadna kamarátka totižto nenahradí družičku, ktorú milujete už od detstva.

Tichá domácnosť

Na nikoho ste sa nedokázali hnevať dlhšie tak, ako na svoju sestru. Keď si niečo požičala bez vášho vedomia, keď vám niečo zjedla, keď ste si kvôli nej vyslúžili domáce väzenie, keď "chalanovi vašich snov" prezradila, že sa vám páči. Pomstili ste sa dlhými, tichými dňami.

Inšpirujte sa: 7 dôvodov, prečo by ste svojmu dieťaťu nemali dávať odmalička všetko: Šiesty bod by ste určite zažiť nechceli

Babské večery

Prvé "šminky" a vysoké topánky z maminej skrine ste otestovali práve s ňou. Súkromné módne prehliadky, manikúra, či vlasové kreácie. Pri tom všetkom vám robila sestra spoločnosť. 

Pomoc 24/7

Keď ste niečo nepochopili, bola tam na to, aby vám to vysvetlila. Ona vás vytiahla zo všetkého a bránila zubami-nechtami pred ostatnými. Pomohla vám v tom najhoršom, poradila a radovala sa z toho, keď ste boli šťastné. Mať sestru je jednoducho na nezaplatenie.

Zažili ste so sestrou jednu z týchto situácií?

áno
87
nie
21
nemám sestru
36
Hlasovalo: 144

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba