8 myšlienok, ktoré vás prinútia sa zamyslieť nad putom medzi matkou a dcérou: Našli ste sa aspoň v jednom bode?

Vzťahy medzi matkou a dcérou môžu byť rôznorodé. Niektoré sú ako najlepšie kamarátky, iné vyrastali v prísnejšej forme výchovy. Jedno však majú spoločné, a tým je to najkrajšie puto.

Myšlienky, vďaka ktorým pochopíte aké dôležité je puto medzi mamou a dcérou

Myšlienky, vďaka ktorým pochopíte aké dôležité je puto medzi mamou a dcérou

Zdroj: Profimedia

Každá z vás určite pozná pocit, kedy ste nie vždy súhlasili so svojou matkou či dcérou. Rozličné názory na spolunažívanie či iné maličkosti sú v porovnaní s nekonečnou láskou naozaj nepodstatné. Prečítajte si hlavné idey, ktoré vás prinútia sa zamyslieť nad najsilnejším putom.

Prečítajte si aj: 10 dôvodov, prečo je rodina to najdôležitejšie, čo máme: Mnohé z nich, možno berieme ako samozrejmosť

„Dcéra je len dievčatko, ktoré vyrastie vo vašu najlepšiu priateľku.“

Tie z vás, ktoré už majú vlastné dcéry, vedia, o čom hovorím. Výchova, láska a nekonečné konverzácie medzi vami dvoma vás prirodzene dovedú do bodu, kedy si úprimne budete môcť povedať, že vaša dcéra je pre vás tým najlepším priateľom.

„Mama je tá, ktorá môže nahradiť všetky ostatné, ale jej miesto nemôže vziať nikto iný.“

Je tu vždy pre vás. Pripravená odpovedať na všetky otázky a pomôcť s akýmkoľvek problémom. Nikto iný však nevie nahradiť jej pochopenie, keď to najviac potrebujete. Vie byť pomocníkom v akejkoľvek situácii a vždy to vie najlepšie. 

„Keď sa raz stanete matkou, už nikdy nebudete sama vo svojich myšlienkach.“

V momente, keď sa vám narodí dieťa, už nebudete rozmýšľať v jednotnej osobe. Zmena , ktorá príde tak prirodzene a vy si to ani neuvedomíte. Puto medzi matkou a dcérou je nekonečné a také silné, že vaše myšlienky na ňu tu budú stále.

„Ak by mali mamy dostať titul, bolo by to niečo ako kráľovná.“

Každá jedna je tá naj. Toľko superlatívov, koľko by ste vedeli nájsť na tú jedinú osobu, ktorá pri vás stále stojí snáď ani nejde zrátať. Naše milované mamy sú skrátka kráľovné za každých okolností.

„Bude mnoho momentov, keď sa budete cítiť, že ste zlyhali. V jej očiach však budete vždy tou najlepšou dcérou.“

Schopnosť vidieť vo vás len to pozitívne je také motivujúce, že vám to vždy vyčarí úsmev na tvári. Je jedno, či ste si v živote prešli ťažkými skúškami a párkrát ste zakopli. Pre vašu matku bude vždy tou najúžasnejšou dcérou, na ktorú je najviac pyšná.

„Žena si uvedomí, že jej matka mala pravdu až v momente, keď bude mať vlastnú dcéru.“

Keď sa prichytíte pri myšlienkach, že vaša dcéra nekoná správne, spomeniete si na slová vašej mamy. Len matka bude vedieť najlepšie pochopiť matku. Ak sa raz ocitnete v momente, keď budete dohovárať vašej dcére, zistíte, že vaša mama mala vždy pravdu.

Mohlo by vás zaujímať: Týmito troma vetami sa z môjho otca a manžela stali najlepší priatelia

„Áno, mám krásnu dcéru. Mám tiež pušku, lopatu a alibi.“

Vtipný výrok, ktorý tiež vystihuje vzťah medzi mamou a dcérou. Najmä tie v puberte by ste niekedy najradšej... Bezpodmienečná láska vám to však nedovolí a vy sa jednoducho budete musieť zmieriť s faktom, že nie je vždy všetko dokonalé.

„Slová nestačia vyjadriť bezpodmienečnú lásku, ktorá existuje medzi matkou a dcérou. "

Vzťah medzi matkou a dcérou je jednou z najsilnejších väzieb na svete, ktoré dokážu chápať len ony dve. Najťažšou časťou v ich vzťahu je, keď matky vidia robiť zlé rozhodnutia v živote ich dcér. Aj keď sa cez deň môžete pohádať, na konci dňa sa môžete spoľahnúť, že mama na vás vždy bude čakať.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba