11 vecí, ktoré skutočne úspešné ženy nerobia: Vyhnite sa im a dosiahnete svoje ciele oveľa ľahšie

Úspešnými ženami nemyslíme workoholičky, ale ženy, ktoré sú nekonečným zdrojom inšpirácií a pritom zostávajú nohami pevne na zemi. Nikdy neskĺznu pod svoju úroveň a sú pripravené čeliť všetkému, čo v živote príde.

11 vecí, ktoré skutočne úspešné ženy nerobia

11 vecí, ktoré skutočne úspešné ženy nerobia

Zdroj: Profimedia

1. Nespia viac ako osem hodín

Ideálne šesť až sedem, no osem je ešte tolerovateľných. Ráno je človek najtvorivejší a dokáže sa koncentrovať naozaj na vysokej úrovni. Čím je človek starší, tým viac si dokáže práve túto časť dňa vychutnávať a venovať ju niečomu prospešnému. 

2. Nesnažia sa zapadnúť medzi ostatných

Majú vlastné názory a pevne si za nimi stoja. Vypočujú si názory ostatných, ale presvedčenie nechávajú aj naďalej vo svojich rukách. Idú si vlastnou cestou a ich výsledky ich robia osobitými.

Pozrite si rozhovor. VIDEO: Slovenka Lucia si splnila sen a vlastní kaviarničku s cukrárňou: Prezradila nám, čo ju k tomu viedlo

3. Nikdy nehovoria slovo „neviem“

Dôvod je jednoduchý – samy ho neznášajú. Každý by mal vedieť vyjadriť svoj názor jasne a zrozumiteľne. Priame vyjadrovanie vedie k úspechu či dohode rýchlejšie.

4. Nikdy neriešia okolie

Nezaujíma ich. Úspešné ženy sa zaujímajú skôr o tých, ktorí im môžu byť inšpiráciou a zdrojom poznania niečoho nového.  

5. Nenechajú sa ovplyvňovať

To, že si vypočujú názor úplne všetkých ešte neznamená, že si nevedia rady. Vždy čítajú aj medzi riadkami a preto sú v otázkach dôvery veľmi opatrné a zdržanlivé. 

6. Nemrhajú časom

Presne vedia, do čoho investujú čas a do čoho nie. Neboja sa povedať „nie“. Čím viac náročnejší začnete byť na seba, tým viac náročnejší začnete byť na ostatných. 

Mohlo by vás zaujímať: Kolegyňa odišla za prácou do zahraničia: Život ako pozlátko, v skutočnosti nás takto všetkých klamala

7. Neplytvajú energiou

Nič ich už len tak nerozhodí. Niektoré situácie sa v živote natoľko opakujú, že emócie idú bokom. Občas nie je na škodu zaujať neutrálne stanovisko. 

8. Neznášajú kopírovanie bez vlastného nápadu

Ak vás niekto kopíruje a vykráda vám nápady, znamená to, že ste dobrý. Väčšia pocta to pre vás ani nemôže byť. Je to totiž niečo, čo by úspešný človek sám nikdy nedokázal urobiť. 

9. Nepoznajú nudu a stereotyp

Akýkoľvek voľný čas trávia s rodinou a s najbližšími. Umenie je urobiť si čas na svojich blízkych a tešiť sa s nimi zo života.

10. Neodsudzujú nové technológie 

Nové technológie a pokroky majú svoj význam a úspešné ženy sa snažia rovnako pozerať aj na svoju prácu. Byť vždy o krok vpred. Inšpirovať sa technológiami.

11. Neuspokoja sa so všetkým

Zatiaľ čo v súkromí nie sú náročné, ale prispôsobivé, v práci je to naopak. Vyžadujú výsledky a tvrdú drinu. 

Viac inšpiratívnych článkov nájdete v jarnom vydaní magazínu FEMININITY, ktorý je práve v predaji.

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba