Presunúť na hlavný obsah

Luxusný oddych na Bora Bora

Wellness

Ak si vyberáte spa nielen podľa špičkovej kvality a ponuky procedúr, možno by sa vám páčila možnosť skombinovať kúpeľnú starostlivosť s raňajkami pri východe slnka na terase bungalovu nad vodou, prehliadkou čarokrásneho atolu, obedom na pustej pláži, kde vám ugrilujú čerstvo vylovenú langustu, výpravou za žralokmi či výletom za čiernymi perlami. Práve takto môže vyzerať váš deň vo Four Seasons Resort na ostrove Bora Bora.

Hoci niektorí považujú Bora Bora za najkrajší z ostrovov Francúzskej Polynézie, stráviť jeden deň výlučne v spa hotelového komplexu Four Seasons určite nebude hriechom. Terapeuti kombinujúci staré tradičné techniky so západnými vám totiž pripravia jedinečný zážitok.

Dokonca majú pripravených niekoľko špeciálnych programov pre tínedžerov, ktorí okrem dokonale ošetrenej problematickej pleti odídu odtiaľ aj s dôležitými poznatkami o správnej starostlivosti o svoju pokožku. Všetky procedúry sa začínajú rituálom Maeva, ktorý si budú "pochvaľovať" nielen vaše chodidlá, pretože jeho cieľom je pripraviť vaše telo a ducha na všetko, čo bude nasledovať. 

Za všetky procedúry spomeňme aspoň Kahaia heaven, ktorá je ideálna pre dvojice a je pozoruhodná vďaka prírodnému pílingu s prímesou prášku z legendárnych thajských čiernych perál a vanilky. Veľmi hojne sa tu používajú morské riasy bohaté na minerály, gel z aloe vera, organické esenciálne oleje a extrakt zo zeleného čaju.

Priam povestná je zručnosť tunajších masérov, ktorí čerpajú z múdrosti starých polynézskych odborníkov a ich hlbokého pochopenia významu dotyku. Ich zručnosti, ktoré obnovujú rovnováhu a harmóniu v tele aj v mysli, prechádzali z generácie na generáciu. Masáž inšpirovanú starými Polynézanmi si užijete v programe Taurumi, čo je výraz, ktorý označuje "zdravie v rukách". Určite oceníte aj špeciálu starostlivosť o vysušenú pokožku, pretože kým si večer vychutnáte koktail pri západe slnka ukrývajúceho sa za Mount Otemanu, na čerstvom vzduchu budete tráviť veľa času. A to nielen kvôli krištáľovo čistej vode v lagúne.

Bora Bora je obkolesená malými ostrovčekmi a koralovým útesom, okrem Mount Otemanu sa môžete vybrať aj na trochu nižší Mount Pahia, prípadne na Point Matira, kde nájdete trojkilometrovú pláž považovanú za jednu z najkrajších vo Francúzskej Polynézii. Svoje čaro majú aj archeologické náleziská pri starodávnych polynézskych kamenných chrámoch, známych pod označením marae. Tri výnimočné chrámy sú Aehautai Marae, Taharuu Marae and Marotetini Marae. A ak zoberiete oddychovanie príliš vážne a nebude sa vám chcieť ani kráčať, prenajmú vám helikoptéru. Ale to by bola v tomto tropickom raji lemovanom kokosovými palmami asi škoda.