Presunúť na hlavný obsah

Najvzácnejší kov platina ako symbol vašej lásky

Feminity

Kľakol si pred vami s kyticou rozkvitnutých červených ruží a spýtal sa, či s ním chcete prežiť svoj život. Jemne vám zobral vašu ruku do tej svojej a so slovami „milujem ťa“ vám nasadil diamantový prsteň z platiny. So slzami v očiach od dojatia ste jeho ponuku bez váhania prijali. Veď kto z nás by odmietol nosiť na ruke umelecké dielo z najdrahšieho kovu, ktoré vám váš partner s láskou daroval!

Platina je čistý a nemenlivý kov. Jeho výnimočná kvalita ho robí jediným svojho druhu. Najväčší svetoví dizajnéri šperkov Fabergé a Cartier ju preto stále preferovali pri svojich šperkoch. Tridsaťkrát vzácnejší kov ako zlato sa ťaží v jemných drôtikoch, čím je pozoruhodne ohybný a poddajný. Platina umožňuje vytvárať detaily, ktoré nie je možné robiť v prípade zlata, striebra či paládia. Najvyššia rýdzosť bežného zlata je 18 karátov, čiže 75% šperku je tvorené čistým zlatom. V náušniciach, prsteňoch a náhrdelníkoch z platiny je až 95% tohto kovu, čo znamená, že nikdy nezbledne či nezhrdzavie.

Snubné či svadobné prstene z platiny v kombinácii s diamantmi hneď upozornia na váš prstenník. Tiež dokonalé obrúsenie diamantov oceníte pri vlnených svetroch, ktoré sa pri napodobeninách či bežných prsteňoch so zirkónmi môžu veľmi ľahko zatiahnuť. K výraznému  bielemu alebo farebnému diamantu v prstienku nemusíte hľadať ďalšie výrazné doplnky.  

Tak ako aj partner, pre ktorého ste sa rozhodli, je snubný či svadobný prsteň investíciou na celý život. Prirodzená farba kovu určeného aj pre najcitlivejšiu pokožku je biela, čo znamená, že sa nemusí prifarbovať, či inak upravovať. Na rozdiel od bieleho zlata, platina nezmatnie, nestratí svoj lesk a trendom bude celý život.

Váš svadobný deň je vyvrcholením mesačných príprav a nie je nič pamätihodnejšie a emocionálnejšie ako výmena prísahy a platinových svadobných prsteňov. Znak vašej lásky, vernosti a záväzku. Počúvajte hlas svojho srdca. Teraz je ten čas. To je tá správna osoba. To je ten správny kov. Je to perfektné. Je to navždy.

- Najčítanejšie -