Presunúť na hlavný obsah

Luxusná wellness klinika v Španielsku

Feminity

Španielske Alicante už niekoľko rokov priťahuje nielen turistov, ale aj ľudí, ktorí sem prichádzajú s nádejou, že sa im konečne podarí vyriešiť najrôznejšie zdravotné problémy. Dôvodom je unikátna wellness klinika SHA, za ktorej zrodom stojí príbeh veľmi podobný tým, ktoré dnes prežívajú jej klienti.

Dr. Alfred Bataller Parietti od svojej mladosti trávil veľa času návštevami lekárov a skúšal všetky možné spôsoby, ktoré by mu pomohli z jeho zdravotných ťažkostí. Márne. Až keď sa v roku 2000 jeho zdravotný stav zhoršil, navštívil liečiteľa s bohatými znalosťami o blahodárnych účinkoch správne zvolenej stravy. Pomohlo. Liečiteľa skúsili aj Pariettiho príbuzní - tiež úspešne.

Po takejto skúsenosti založenej na samoliečiacej schopnosti organizmu sa pán Bataller začal o problematiku zaujímať hlbšie. Dal sa dohromady s popredným svetovým odborníkom v tejto oblasti Michiom Kushim a obrovský potenciál prírodných terapií sa rozhodol využiť aj v prospech ďalších ľudí.

A tak vznikla wellness klinika SHA, ktorej srdcom aj dušou je Alfred Bataller, jeho pracovným tímom sú jeho príbuzní, spomínaný prírodný liečiteľ je členom odborného tímu a Michio Kushi patrí do vedeckého výboru zloženého z lekárskych expertov na čele s prezidentkou Európskeho inštitútu osobnej prevencie Dr. Helenou Baranovou.
 
Odborníci v SHA kombinujú najnovšie poznatky západnej medicíny s východnými terapiami a tvrdia, že dokážu vyriešiť každý zdravotný problém. Prírodné terapie vychádzajú z jednoduchého poznania fungovania ľudského tela a z presvedčenia, že je to organizmus so samoliečiacou schopnosťou.

Pre svojich klientov tu zostavujú individuálne programy, pričom sa tu využíva kombinácia prírodných terapií s konzumáciou makrobiotickej stravy, spánková terapia, joga, taj-či, čchi-kung, relaxácia, meditácie, správne dýchanie či dokonca liečba smiechom. Samozrejme, dbajú tu aj na to, aby zdravý životný štýl nenechávali klienti na klinike. Preto ich učia vytvoriť si a udržať zdravé návyky, poskytujú kurzy varenia makrobiotickej stravy, organizujú prednášky a podobne.

V SHA ponúkajú aj služby psychológov a aj estetickú medicínu za použitia minimálne invazívnych techník. Súčasťou kliniky sú aj kúpele, kde majú návštevníci k dispozícii široký výber toho najlepšieho, čo sa dá zozbierať v spa po celom svete. Niet sa preto čo čudovať, že SHA nájdete v rebríčkoch najlepších spa na najvyšších priečkach. Tu sa totiž za zdravého považuje nie človek, ktorý nie je chorý, ale človek, ktorý sa cíti fyzicky a duševne úplne v pohode, má ideálnu hmotnosť a prekypuje vitalitou.