Presunúť na hlavný obsah

Drevené obrúčky na koniec svadobnej horúčky

Feminity

Chcete byť so svojím partnerom jedinečná, tak ako neobyčajná je vaša láska? Rozhodnite sa preto spečatiť svoj záväzok prstienkami z nekonvenčného materiálu. V hre je čierna či uhlíková oceľ alebo nikdy nehrdzavejúce drevo v rôznych farbách.

Aj keď sa oceľový doplnok na záver výrobného procesu potiera včelím voskom, korózií sa nevyhne. Naopak, ten drevený si svoju prírodnú krásu a okrúhly tvar ponechá navždy. No darmo, matka príroda to má dobre vymyslené...

Za svoju „eko-voľbu“ vás životné prostredie nepokarhá. Väčšina týchto prsteňov je totižto vyrobená z voľne padnutého dreva v lese alebo z dreva, ktoré umelecký rezbár dostal do daru. Napríklad drevu, z ktorého bol predtým vyrobený hudobný nástroj, pevná hokejka alebo starožitný nábytok, dokáže dať umelec nový život vo forme spomínaného doplnku. Drevené svadobné obrúčky, snubné prstene či prstene priateľstva sú vyrábané ručne a sú neprifarbované. Každý je jediný svojho druhu a jeho kópiu nikto nevlastní.

Na svoj prstenník si môžete zvoliť tento symbol oddanosti v svetlom, tmavšom alebo napríklad i v ružovom odtieni - podľa typu dreva. Vykladaný je zvyčajne farebnými kamienkami, soľou, pieskom, časťou z brezového prútika alebo popolom. Kto ale nevie prísť na chuť doplnku bez drahého kovu, paleta možností mu ponúka i drevený prsteň v kombinácií so striebrom alebo s trčiacim diamantom, ktorý sa ako zásnubný hodí viac ako perfektne.

Jedinou nevýhodou ozdoby je, že sa nepriatelí s vodou. Prsteň vydrží príležitostné sprchovanie, no dlhodobé ponorenie do vody sa neodporúča. Skôr či neskôr by sa potom drevo začalo zmäkčovať.

Už sám veľký Victor Hugo pripodobňoval lásku k stromu: „Láska je ako strom, vyrastie sama od seba, zapustí hlboké korene do celej duše a často sa ďalej zelená na rozvalinách nášho srdca.“ Inšpirujte sa preto jeho slovami a svoje jediné „áno“ povedzte len trendy drevenému prsteňu.

- Najčítanejšie -