Ako prekonať rozchod?
Nedávno som čítala článok, v ktorom sa písalo, že ľudia sa po rozchodoch prejavujú rovnakými príznakmi ako ľudia, ktorí abstinujú. Ich telo a myseľ jednoducho trpí nedostatkom prítomnosti človeka, s ktorým predtým trávili takmer každú voľnú chvíľu. Je skutočne ťažké vysporiadať sa s tým, že človek ku ktorému sme ešte donedávna mali tak blízko tu zrazu pre nás nie je. Hovorí sa, že s rozchodom sa človek dokáže vyrovnať za polovicu doby, počas ktorej trval daný vzťah. Povedzme si však úprimne, v láske podobné teórie vždy neplatia.
rozchod,vztah,kriza,sex,pary,muzi,zeny,zivotny styl,isifa,
Ak práve prežívate podobné obdobie a cítite, že dostať sa z toho je pre vás nemožné, skúste si prečítať nasledujúce riadky, v ktorých vám Feminity prináša pár rád, ako prekonať tzv. porozchodový stav.
Ak váš vzťah trval niekoľko rokov je celkom prirodzené, že z veľkej časti ste navštevovali miesta, ktoré sa časom stali vašími spoločnými, stretávali sa s rovnakými ľudmi a možno ste mali aj spoločné koníčky. V tomto prípade je jasné, že prekonať takýto rozchod nie je ľahký oriešok. Ale dá sa to. Po rozchode sa síce niektoré reštaurácie, kaviarne, divadlá, parky a miesta, ktoré ste navštevovali spolu stávajú vašim tabu, neznamená to však, že ich musíte zo svojho života vyškrtnúť navždy.
V prípade, že vám niektoré z týchto miest prirástli k srdcu, jednoducho ich navštevujte naďalej, avšak až vtedy keď budete cítiť, že spomienky, ktoré vo vás tieto miesta celkom zaručene vyvolajú, dokážete zvládnuť. V neposlednom rade nepodceňujte fakt, že na týchto miestach je vysoká pravdepodobnosť stretnutia s vašim bývalým priateľom, preto je dôležité navštíviť tieto miesta až vtedy, keď viete, že takéto stretnutie vás nerozplače, nerozhodí a nepoloží na kolená.
Pri spoločných priateľoch takmer vždy platí pravidlo, že o niektorých prídete a niektorí pri vás zostanú.Chcene či nechcene totiž vzniknú dva tábory, pričom jeden budú tvoriť ľudia, ktorí pri vás zotrvajú a druhý tábor tí, ktorí sa rozhodnú pre priateľstvo s ním. Ale nemusíte sa báť, tí skutoční priatelia vás neopustia. A tí druhí vám časom prestanú chýbať.
Prvé dni rozchodu ste možno trávili plačom, depresiou, prejedaním sa, žúrmi s priateľmi alebo neustálym sebatríznením pri nekonečnom prehliadaní spoločných fotiek, videi, darčekov, ktoré vám daroval. Áno, súhlasím s tým, že vyplakať sa, vytrápiť sa, vyžúrovať sa z rozchodu môžu byť spôsoby ako sa dá prekonávať rozchod. Sú možno pre niektorých z nás nevyhnutné, najmä by však mali mať krátke trvanie.
Keď cítite, že ste vyplakané, vytrápené a vyžúrované je čas na to aby ste sa nadýchli a začali žiť. S odchodom vášho bývalého partnera z vášho života v ňom vzniklo prázdne miesto, ktoré je nutné vyplniť. Preto ho zaplňte niečim, čo vás robí šťastnou. Skúste sa venovať veciam na ktoré ste predtým nemali čas, alebo sa jednoducho pustite do niečoho nového.
Stretávajte sa s ľudmi, ktorí vás nabíjajú optimizmom, nevyhýbajte sa akciám s priateľmi, cestujte a skúšajte nové veci. Obklopujte sa vecami, ktoré na vašej tvári vyvolávajú úsmev. Stanovte si nové ciele a začnite pracovať na ich dosahovaní. Zamestnajte svoju myseľ novými podnetmi a vytesnajte z nej váš predchádzajúci vzťah. Venujte sa sebe. Obohacujte svoju myseľ, rozmaznávajte svoje telo a vyliečte svoju dušu. Želáme vám veľa síl!