Presunúť na hlavný obsah

Oáza luxusu v uliciach Londýna

Feminity

Keby ste pri potulkách britskou metropolou zatúžili po špičkovej starostlivosti kúpeľných terapeutov, ktorí vášmu telu doprajú výlučne jedny z najlepších výrobkov na svete, skúste zamieriť ku Covent Garden. V jej blízkosti sa nachádza 5-hviezdičkový hotel One Aldwych, zaujímavý nielen tým, že ako jediný vo Veľkej Británii vlastní Luxury Eco Certification Standard, ale aj tým, že v jeho kúpeľoch si môžete vyskúšať účinky kozmetiky, na ktorú nedajú dopustiť ani hollywoodske hviezdy.

Luxury Eco Certification Standard je akreditácia nezávisle udeľovaná hotelom fungujúcim zodpovedne voči životnému prostrediu. Zatiaľ ju vlastní len šesť hotelov na svete. Hotel One Aldwych, ktorý v tejto úzkej skupinke reprezentuje Veľkú Britániu, má však aj ďalšie zaujímavosti. Postavili ho v roku 1907 podľa projektu architektov  Mewes & Davis, ktorí sa postarali aj o dvojicu hotelov Ritz v Londýne a Paríži.

V hoteli je 105 izieb a apartmánov a dva z nich majú svoje privátne telocvične. A ak by vás cvičenie oslovovalo viac než napríklad posedenie v Axis at One Aldwych, Indigo či v baroch Cinnamon alebo Axis Rotunda, určite sa vám veľmi rýchlo podarí nájsť veľké a perfektne zariadené fitness štúdio s osobnými trénermi.

Aj keď sa v hoteli nachádza aj 350 umeleckých diel zbierky moderného umenia, skutočný poklad nájdete pod zemou. Hotelové kúpele poskytujú uprostred rušného centra Londýna tiché a pokojné miesto, kde môžete relaxovať, odpočívať, osviežiť sa, nabiť sa energiou alebo aj všetko dohromady.

Okrem sauny, parnej miestnosti a bazéna s vodou bez chlóru, pod hladinou ktorého môžete počúvať hudbu, si môžete vyberať zo širokej ponuky procedúr, zostavenej v spolupráci so špičkovou španielskou kozmetickou značkou Natura Bissé. Jej exkluzivitkou je tzv. Floral Massage Ritual, inšpirovaný tradičnou čínskou medicínou a ajurvédou. Táto masáž prechádza telo centimeter po centimetri a masážne pohyby experta dopĺňajú teplé vrecúška so špeciálne namiešanou zmesou sušených bylín.

Pri tejto procedúre sa uvoľní svalové napätie, tiež fyzické a duševné príznaky stresu, utíšia sa bolesti, podporí sa mikrocirkulácia a zrýchli sa eliminácia toxínov. Zaujímať vás však bude zrejme aj starostlivosť o pleť, keďže Natura Bissé je od svojho vzniku v roku 1979 lídrom v inováciách a jej kolekcia Diamond a neskôr aj Diamond Extreme sa považuje za najúčinnejšiu kozmetiku proti vráskam.

Potvrdzuje to nielen množstvo ocenení, ktoré spoločnosť počas svojej existencie získala, ale aj jej obľúbenosť medzi hollywoodskymi hviezdami. A hoci sa Natura Bissé podieľala aj na minuloročnom udeľovaní Zlatých glóbusov a Oscarov, viac si zakladá na spolupráci s najluxusnejšími hotelmi a kúpeľmi na svete. 

- Najčítanejšie -