Presunúť na hlavný obsah

Chĺpky na tvári. Ako sa ich zbaviť?

Poradňa krásy

Niekedy boli nežiaduce chĺpky na tvári módnym doplnkom. Pozrite sa na mexickú maliarku Fridu Kahlo. Tá sa za svoje chĺpky nad hornou perou a husté čierne obočie vôbec nehanbila, skôr ju to robilo zaujímavou a „inou“. V dnešnej dobe sa to už ale nenosí a nielen kozmetické salóny vedia, že drobné nedostatky na tvári nie sú žiadnym problémom. Možnosti ich odstránenia sú rôzne, čo sa týka trvácností i peňazí. Prečítajte si aké sú.

Začneme laserovou epiláciou, ktorá sa môže použiť na všetky časti tváre. Či vás nežiaduce ochlpenie trápi na brade, v okolí úst, obočia, či okolo uší, to všetko sa dá odstrániť. A natrvalo. Niekoľko sedení v salóne, ktorý ponúka laserovú epiláciu môže chĺpky odstrániť úplne. Táto metóda je ale v porovnaní s napríklad takou voskovou depiláciou finančne nákladnejšia a medzi jednotlivými „zákrokmi“ treba dodržať určitý časový odstup. Počet opakovaní je individuálny a závisí od farby ochlpenia a pokožky. Lasery produkujú svetlo, na ktoré je citlivé farbivo melanín, zahrejú chĺpok na vysokú teplotu a spália.


Voskovú depiláciu si môžete urobiť i samy doma. V salónoch sa nanesie horúci vosk a po zaschnutí sa celý pás stiahne. Voskové pásiky sú veľmi obľúbenou metódou „holenia“. V porovnaní so žiletkou sú síce bolestnejšie no trvácnejšie. Voskové pásiky, ktoré sú špeciálne určené na tvár, sa dajú použiť na odstránenie chĺpkov na brade, zrasteného obočia, či iného nežiaduceho tvarového ochlpenia. Pozor by si mali dať ale ženy s tmavším typom pokožky. Po odstránení ochlpenia sa na tvári môžu objaviť svetlé fľaky.

Najvhodnejší spôsob odstránenia chĺpkov pre ženy, ktoré nemajú citlivú pokožku je depilačný krém. Pre „citlivky“ sú tieto chemikálie postrachom a pleť reaguje začervenaním alebo vysušením. Pri prvom použití depilačného krému si ho preto najprv vyskúšajte na predlaktí. Je najviac dostupný, najmenej nákladný, jednoducho použiteľný a v súčasnosti sa kozmetické značky snažia byť čo najviac šetrné k pokožke.
Depilačný krém vás ale nezbaví chĺpkov aj s korienkami, len vyrastenej časti. Preto si ho musíte aplikovať častejšie.
 

- Najčítanejšie -