Ženské činnosti, ktoré muži nikdy nepochopia

O odlišnostiach ženského a mužského sveta sa už popísali celé litánie. Faktom však ostáva, že niektoré problémy by sme mohli prejsť len mávnutím rukou. Týka sa to aj nasledovných činností, ktoré chlapi nikdy nepochopia. Nemá preto zmysel hádať sa kvôli nim a už tobôž nie strácať čas ich vysvetľovaním.

zdravšia vďaka sexu

zdravšia vďaka sexu

Zdroj: © isifa

Upratovanie

Kým muž je so zveľadením príbytku hotový tak do hodinky, nám to trvá minimálne trojnásobne dlhšie. Deje sa tak na základe skutočnosti, že chlap nevidí špinu. Jeho netankuje päťcentimetrová vrstva prachu na poličkách a už vôbec nie čierne chlpy od spoločného psa v rohu každej miestnosti.  Neveriacky krútia hlavou, ak vás aj po piatich hodinách upratovania nájdu premávať sa po byte s prachovkou v jednej a s okenou v druhej ruke.

Nakupovanie

Či už pobehovanie po obchodných centrách, objednávanie tovaru cez internet alebo nákup prostredníctvom zásielkového katalógu.  Väčšina mužov považuje bezduché skúšanie vecí a čítanie informácií o vlastnostiach výrobku, za stratu času.  „Vec, ktorú potrebujem, mi musí padnúť do oka. Najlepšie hneď v prvom obchode. Vtedy nepozerám ani na cenu. Nechápem ženy, čo sa dokážu hodiny presúvať z kabínky do kabínky,“ informuje nás o svojich nákupných zvyklostiach 28-ročný Robo. Muži jednoducho nechápu, že pre niekoho môže byť zveľaďovanie šatníka aj obľúbeným koníčkom.

Rozpitvávanie každej maličkosti

Pre každého chlapa je veta, že ste si večer pozvali na kus reči tucet kamarátok, dostatočne odstrašujúca. O iný program majú postarané rýchlosťou blesku a domov sa preventívne vrátia až na druhý deň. Pre mužov sú totiž nekonečné babské debaty mrhaním času a naše hĺbkové analýzy ich nikdy neprestanú udivovať. Samozrejme, v negatívnom slova zmysle. Páni si vystačia so základnými faktami a zvyšok času si,  podľa nich, vedia vyplniť aj užitočnejším spôsobom. Napríklad futbalom.

Ženské slzy

Mužov iritujú, pretože nevedia, ako s nimi bojovať. Veľa závisí od toho, čo bolo ich príčinou. Pokiaľ vám umrela milovaná andulka a potrebujete utešiť, je to v poriadku. Iná situácia nastáva, ak dostanete hysterický záchvat, máte PMS alebo sa jednoducho zobudíte s melancholickou náladou. Kým  normálneho muža rozplače len máločo, žena je schopná smokliť aj pri nevere Juana Pabla v obľúbenej telenovele.

Presné naplánovanie

Dámy majú vrodený organizačný talent. Z toho vyplýva, že veci dokážu premyslieť do najmenších detailov a zosmoliť harmonogram každodenných činností do dokonalej podoby. Každé narušenie dôsledne vypracovaného „itineráru“, nám spôsobuje nemalé problémy. Oné plánovanie sme schopné realizovať  skutočne všade (v aute po ceste do práce, v napraskanej električke, pri umývaní riadu, či pred zaspávaním) a dávame si na tom aj patrične záležať.  Páni sa potom nestačia diviť, akého teátra sme schopné, keď z minúty na minútu menia už vopred dojednané aktivity.

Snaha o komunikáciu

To posledné, čo chlapa po príchode domov zaujíma, sú príhody vašej kolegyne Jarmily so stavebnými robotníkmi. Vychladená desinka, ovládač do ruky a aspoň na hodinku svätý pokoj. S týmto scenárom by sa stotožnil snáď každý muž. Kým ženy po návrate z práce musia ventilovať svoje emócie, páni sa v podobnom rozpoložení  vyskytnú len zriedka.  Z toho pramení ich averzia voči súvetiam a na kvantum otázok z vašej strany reagujú viac než podráždene. My zas nechápeme, prečo naši partneri nemajú snahu rozpitvávať  s nami každodenné udalosti. A problém je tu!

Foto:
© isifa
Zdroj:
Danka

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba