Presunúť na hlavný obsah

Šaty ako z rozprávky: Za ktorú princeznú by ste išli na ples?

Móda a krása

Návrhárka Lenka Sršňová predviedla na Orange Fashion Show 2011 svoju kolekciu rozprávkových šiat. Pozrite sa na ne na fotografiách a vo videu a hádajte, ktorými princeznami a rozprávkovými postavami sa nechala inšpirovať.

Lenka Sršňová patrí medzi tých módnych tvorcov, ktorí sa návrhárstvu neučili len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ešte pred ukončením VŠVU stihla päťmesačný kurz navrhovania vedený dizajnérom Gaspardom Yurkievichom v mekke módy – v Paríži. Príležitosť dostala aj u ďalšieho Francúza – Jean-Charlesa de Castelbajaca, u ktorého absolvovala trojmesačnú odbornú stáž. 

Návrhárka má len 28 rokov, no má za sebou množstvo skúseností a ocenení. Spolupracovala s francúzskou značkou spodnej bielizne Etam, svoje schopnosti si preverila aj ako kostýmová výpomoc pre film Juraja Jakubiska Báthoryčka či kostýmová výtvarníčka pre predstavenie Plán B z vesmíru.
 
Na Orange Fashion Show 2011 predviedla svoju rozprávkovú kolekciu. Nájdete v nej viacero bytostí, ktoré určite spoznáte. Pozrite si jej modely vo fotogalérii alebo vo videu.
 
Kolekciu Marcela Holubca, ktorú predviedol na Orange Fashion Show 2011, nájdete tu: Čierne alebo biele: Ktoré z týchto šiat by ste si dali na ples?

Diskusia k článku

comments powered by Disqus