Presunúť na hlavný obsah

Tip na víkend: Lyžovačka v rakúskom stredisku Obertauern

Cestovanie

Hoci tu máme jar a počasie praje prechádzkam po nábreží, fajnšmekri si užívajú ešte stále na zjazdovkách. Ak vás omrzeli slovenské kopce, kde sneh pomaly ubúda, vyberte sa do rakúskych Álp. V stredisku Obertauern vzdialenom necelých 400 kilometrov od Bratislavy nájdete presne 100 kilometrov kvalitných zjazdoviek a skvelé služby. A navyše, ak budete mať šťastie, stretnete niektorú zo svetových celebrít.

Lyžiarske stredisko Obertauern, ktoré leží 90 kilometrov od Salzburgu, ponúka naozaj úžasné možnosti pre všetkých milovníkov zimných športov, ale i luxusu. Lyžiarske sezóna tu začína v novembri a poslednú jazdu si vychutnáte ešte aj v máji. Aktuálne má stovka kilometrov upravených zjazdoviek od 170 do 270 centimetrov snehu a to aj pri priemerných teplotách nad nulou. Nadmorská výška je od 1 630 do 2 313 metrov.

Na lyžiarov čaká 26 lanoviek a vlekov, ktoré sa postarajú o rýchlu prepravu na 61 kilometrov tratí pre začiatočníkov, 35 kilometrov pre stredných lyžiarov a čerešničkou na torte je 4 kilometrová trať pre najodvážnejších. Nezabudlo sa ani na snowboardistov, tí sa vybláznia vo Fun Parku, kde nájdu množstvo atrakcií. Rovnako vhodné podmienky tu nájdu aj milovníci bežkovania, pre nich je pripravených niekoľko tratí s celkovou dĺžkou 26 kilometrov.

Obertauern ponúka nielen dokonalú zábavu na snehu, ale i pohodlie v rámci ubytovania. Od klasických penziónov až po luxusné štvorhviezdičkové hotely. Rovnako sú na tom i reštaurácie, ktoré nájdete na každom kroku. 

Pokiaľ patríte k tým, čo si chcú lyžovačku maximálne užiť, mali by ste navštíviť hotel Montana. Je situovaný v samotnom centre strediska, čo vám umožní priamo z hotela vyraziť na zjazdovku nielen počas dňa, ale i večer, keďže priamo na tomto svahu funguje nočné lyžovanie. Luxusný štvorhviezdičkový hotel ponúka nielen pohodlie a domácu atmosféru, ale i priestor na dokonalý relax po náročnom športovom výkone. Okrem pohodlných izieb a apartmánov tu nájdete skvelú kuchyňu a prvotriedne relax centrum s 12,5 metrovým bazénom, posilňovňou či saunovým svetom.

Počas obeda určite nevynechajte reštauráciu v Alpenhotel Austria, ktorú obľubujú nielen hoteloví hostia, ale i množstvo známych osobností. V príjemnom prostredí, uprostred zjazdovky, si môžete vybrať nielen z typických rakúskych, ale svetových špecialít. Na svoje si prídu aj milovníci grilovaných pochúťok. 

No a keďže sme v úvode spomenuli aj slávne osobnosti, venujme sa aj im. Obertauern sa teší priazni známych mien už desiatky rokov, keďže Beatles tu svoj film Help nakrútili v roku 1965. Lyžovačku si tu vychutnávajú nemecká plavkyňa Franziska van Almsick, rakúsky lyžiar Hermann Maier, pilot F1 Ralf Schumacher s manželkou Corou, futbalista Uwe Seeler, majiteľ značky Red Bull Didi Matuschitz, lyžiar Andreas Goldberger, chorvátske lyžiarske hviezdy Ivica a Janica Kostelic, ale i francúzsky prezident Nicolas Sarkozy.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe