Presunúť na hlavný obsah

TOP otázky o kráse

Móda

Napriek tomu, že kozmetické výrobky sú akousi (ne)povinnou súčasťou nášho ženského sveta, občas nám vedia nesprávnym používaním pekne zavariť. Problémy s krémom, lupinami či elektrizujúcimi vlasmi zažila už každá z nás. Feminity vám prezradí, ako sa s nimi popasovať.

 

  1. Moje vlasy sú riedke a nadmerne mi vypadávajú. Môžem si ich vôbec farbiť?

Oslabené vlasy sa odporúča farbiť permanentnou farbou. Neobsahuje amoniak, oxiduje na povrchu vlasu a nepreniká do jeho štruktúry.

  1. Vraví sa, že farba vlasom neškodí. No nemôžu chemikálie v nej obsiahnuté uškodiť môjmu  organizmu?

Dnešné farby, v porovnaní s minulosťou, už neobsahujú také množstvo chemických látok. Naopak. Vlasy sú po nich vláčne, lesklé a vyzerajú celkovo lepšie a zdravšie.

  1. Po farbení mávam vždy lupiny. Ako ich vzniku zabrániť?

Alergickej reakcii na určitú farbu predídete tak, že si spravíte test, ktorý vás ubezpečí, či ste si farbu zvolili správne. Mali by vám ho na požiadanie spraviť vo vašom salóne. Nezabúdajte však, že je potrebné ho zrealizovať 48 hodín pred samotným farbením.

  1. Po každom umytí mi vlasy elektrizujú. Čo s tým?

S najväčšou pravdepodobnosťou používate nesprávny šampón a masku. Po umytí si vlasy nechajte zabalené v uteráku a po uschnutí do nich votrite trochu hydratačného krému.

  1. Podľa čoho nájdem dobrú kozmetičku?

Vo všeobecnosti platí, že dôležité je nielen prostredie, v ktorom pracuje (hlavne čistota), no i jej vzhľad veľa napovie. Nezáleží na tom, či je malá, vysoká, štíhla alebo moletná. No mala by mať určite peknú pleť. Je to predsa jej vizitka. Ďalšou pomôckou môžu byť získané certifikáty, pretože značky, s ktorými pracuje, jej príslušné osvedčenie len kvôli pekným očiam nedajú.

  1. Ako často je nutné vymieňať kozmetické štetce?

Nemusíte ich nahrádzať novými každé dva týždne, stačí sa o ne príkladne starať. To znamená, že minimálne raz za dva týždne štetce riadne vyumývate šampónom  a vysušíte. V prípade tých na oči zvoľte častejší interval. Taktiež platí, že kozmetika by sa nemala požičiavať, vrátane kozmetických pomôcok.

  1. Prečo sa každé ráno budím s vačkami pod očami a ako ich účinne zamaskovať?

Vačky sa objavia poväčšine v súvislosti so zavodneným organizmom. Aj v tomto prípade teda platí, že veľa vody môže byť niekedy na škodu. Obyčajne pomôžu staré známe uhorky, ktoré si na očné partie priložíte po dobu 10 minút. Pomáhajú i vatové tampóny navlhčené v nechtíkovom čaji a na trhu sú i masky v podobe vlhčených papierikov.

  1. Na nose mám množstvo čiernych bodiek a  ani náplasti mi nezaberajú. Čo môžem urobiť?

V tomto prípade navštívte dermatológa, ktorý vám poradí vhodné prípravky na domáce ošetrenie. Určite vám odporúčame dohodnúť si termín v kozmetickom salóne, kde vám odborníčka pleť kvalitne vyčistí. V súčasnosti čoraz viac žien absolvuje i chemický peeling.

  1. Ako sa vyhnúť usádzaniu očných tieňov vo vráskach?

Pod očné viečko použite podkladovú bázu a nepudrujte ho. Tiene sa tak nebudú usádzať v jemných vráskach. Tiež sa odporúča použiť kajalovú ceruzku, ktorú rozotrite až do stratena. Až potom použite očné tiene.

  1. Z materského znamienka mi vyrastajú chĺpky. Môžem si ich vytrhnúť?

Určite nie. Maximálne tak zastrihnúť. No najlepšie urobíte, ak si ho dáte odstrániť.

  1. Mám vymeniť krém, ktorý používam už niekoľko rokov  a zatiaľ ma nesklamal? Počula som totiž, že po určitom čase si pleť na krém zvykne a vtedy je potrebné ho vymeniť.

Ak máte pocit, že krém treba zmeniť, tak ho zmeňte. Avšak nie typ, stačí výrobcu. Nezabúdajte, že každé ročné obdobie si pleť vyžaduje osobitnú starostlivosť. V zime sú vhodné mastné a výživné krémy, ktoré ju chránia pred vetrom, mrazom a vlhkom. Cez noc treba pleť hydratovať. Krém voľte samozrejme primerane k svojmu veku.