Presunúť na hlavný obsah

Drsná Pištejová a nežný Kimlička: Také sú Bratislavské módne dni

Móda

Bratislavské módne dni sú v plnom prúde a včerajšia prehliadka priniesla nielen tvorbu mladých autorov, ale i top návrhárov Slovenska. Prehliadku ukončil francúzsky návrhár Didier Parakian, no jej vrchol nastal ešte pred jeho modelmi. To mólu kraľovali slovenské špičky Lukáš Kimlička a Jana Pištejová. Ich kolekcie zožali najväčší úspech a FEMINITY vám ich ponúka vo fotogalérii.

Prvú z prehliadok jarnej časti siedmeho ročníka Bratislavských módnych dní v priestoroch hotela Double Tree by Hilton máme úspešne za sebou. Okrem stálic módneho neba sa na nej predstavili i mladí autori, ktorí v mini kolekciách predviedli svoje kúsky. Úvod večera patril Módnemu domu Alizé a značke Fiorangelo, po nich prišli na scénu návrhárky Zuzana Budošová, Katarína Halásová, Annamária Kiss Kósa, Paulína Polónyová, Monika Vontszemuová a Izabela Komjati. 

Medzi vrcholy večera môžeme bez zábran označiť tvorbu slovenskej módnej špičky - Lukáša Kimličku a Jany Pištejovej. Obaja dizajnéri predviedli svoje aktuálne kolekcie, ktoré mnohé dámy doslova postavili zo stoličiek. V oboch prípadoch si na svoje prišli aj muži, keď modelky ukázali viac ako inokedy býva zvykom.

Zatiaľ čo kolekcia Lukáša Kimličku bola ladená do čiernej a bielej, výnimkou tvorili len výrazné magentové šaty na záver, Jana Pištejová ukázala, že v tvrdej rockovej móde je doma. Drsný look modeliek, pri ktorých stavila nielen na známe mená zo sveta modelingu (Soňa Skoncová, Mária Zelinová, Niki Lowrie), ale i šoubiznisu, len podčiarkoval nezameniteľný rukopis tejto známej návrhárky. V jej kolekcii nechýbali typické korzety, rafinované sukne, ale mimoriadne efektné bolo aj autorkine meno na chrbte viacerých modelov.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus