Noc strávená v dokonalom luxuse

Túžite zažiť svet, ktorý poznajú všetky svetové osobnosti, ktoré zavítajú do Viedne? Tak potom by ste mali vyskúšať najluxusnejší z hotelov na svete, ktorý sa nachádza v centre hlavného mesta Rakúska. Viedenský hotel Imperial totiž patrí k tomu najluxusnejšiemu, čo vo svete hotelov nájdete.

Luxusný hotel Imperial vo Viedni

Luxusný hotel Imperial vo Viedni

Zdroj: Starwood Hotels & Resorts Worldwide

História budovy, v ktorej sa hotel nachádza siaha až do roku 1863. Pôvodne slúžila ako súkromná rezidencia princa z Württembergu, no o desať rokov neskôr sa z nej stal hotel Imperial. Vznikol tak hotel, ktorý už stovky rokov vyhľadávajú svetové osobnosti a milovníci luxusu, ktorí od hotela očakávajú oveľa viac. A to im historický palác ponúka plným priehrštím.

Už samotný príchod do hotela Imperial znamená vstup do iného sveta. Sveta, v ktorom sa mieša história s dokonalým pohodlím, luxusom a perfektným servisom. Špeciálne vyškolený personál sa postará o všetko tak, aby ste si vy mohli len užívať a to všetko s maximálnou diskrétnosťou. Hovorí sa, že personál hotela dokáže splniť vaše priania ešte skôr, ako ich stihnete vysloviť.

Hotel Imperial je vo svete uznávaný najmä pre svoje maximálne komfortné vybavenie. Milovníci luxusu ocenia priestranné apartmány, ktoré sú zariadené v historickom štýle s dôrazom na prvotriedne materiály. Samozrejmosťou sú mramor či steny potiahnuté hodvábom. Ak túžite po výhľade na Viedeň, doprajte si pohár šampanského a raňajky na balkóne apartmánu na najvyššom poschodí, odkiaľ už nebudete chcieť odísť.

Špecialitou hotela, okrem kvalitnej kuchyne, je najmä „Imperial Torte“, ktorú ponúkajú v štýlovej a vyhľadávanej Imperial Kaffee. V príjemnej atmosfére kaviarne si môžete vychutnať šálku kávy, prečítať noviny či len tak posedieť s priateľmi. Rovnako ako v celom Imperiale, aj tu zažijete prvotriednu obsluhu a kvalitu.

Vymenovať všetky známe osobnosti, ktoré hotel navštívili, by vyšlo na niekoľko strán, no spomeňme aspoň niektorých z nich. Okrem kráľov a prezidentov takmer všetkých svetových krajín, tu bývali aj Anastassia, Michael Jackson, Alfred Hitchcock, Jean-Michel Jarre, Karl Lagerfeld, Bruce Willis, Morgan Freeman, ale i Jurij Gagarin, Niki Lauda, Walt Disney, Mel Brooks či Charles Chaplin. 

Foto:
Starwood Hotels & Resorts Worldwide
Zdroj:
bam

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba