Čo dokáže výstrih alebo ako na krajší dekolt!

Nikto nie je dokonalý a každá z nás má nejakú chybičku krásy, ktorú viac či menej považuje za dôležitú. Sú ženy, ktoré sa ňou vôbec nezaoberajú, tie druhé sa ju zas snažia zamaskovať. Oblečením sa dá dosiahnuť veľa - zakryjete ním širšie boky i opticky predĺžite kratšie nohy. Niekedy je lepšie riadiť sa svojím vlastným zrkadlom ako módnymi trendmi. Vyberajte si oblečenie, ktoré vám sadne dobre a v ktorom sa cítite pohodlne. Aj keď možno nie je presne také extravagantné ako to z najnovšej módnej prehliadky.

Victoria's Secret

Victoria's Secret

Zdroj: Victoria's Secret

Ak máte malé prsia a nosiť stále push-upku vám nie je najpohodlnejšie, siahnite po tričku alebo tope s výstrihom do písmena V. Vzory v prednej časti sú tiež dobrou kamuflážou, rovnako ako i nariasené látky okolo výstrihu. Pomôže aj vŕšok s riasením medzi prsiami. Volány a voľnejšie strihy blúzok v oblasti dekoltu nech vo vašom šatníku nahradia košele na gombíky bez prsných záševkov. Tie sú pre postavy s malým objemom poprsia nevhodné, rovnako ako aj sako s uzavretou fazónou.

Pohrať sa môžete i s farbami. Dvojfarebné tričko – hore na prsiach svetlé a v páse tmavé je pre vás dokonalou voľbou. Opticky rozširujú aj lesklé materiály cez prsia. Najlepšie sú v kombiacií s matným materiálom. Alebo sa vaším poprsím až tak nezaoberajte a vsaďte na šaty s poriadne odhaleným chrbtom, pričom prednú časť nechajte tajomne „uzavretú“. Problém väčších pŕs zas môžete zamaskovať okrúhlym alebo hranatým výstrihom a správnou dĺžkou rukávov.

Široké ramená sa veľmi nekamarátia so svetríkmi a blúzkami s lodičkovým výstrihom. Tie ich práveže ešte rozšíria. Ani tenké ramienka na tielkach nie sú najlepšou voľbou. Skúste skôr klasické strihy, jemnejšie materiály a menej vzorované látky horných častí oblečenia. Tričko, ktoré si môžete uviazať vzadu za krkom by vám malo tiež celkom sadnúť, rovnako ako aj hrubé ramienka na šatách.

Krásny dekolt sa meria aj krásnym dlhým ženským krkom. Šaty alebo vŕšky s možnosťou uviazania na krku sú pre dámy s dlhším krkom skvelým výberom, rovnako ako aj roláky alebo blúzky so stojáčikom ku krku. Lebo dekolt nie je len o plnom poprsí. Je to aj o type výstrihu alebo goliera. Krátky krk by mohol byť opticky predĺžený výstrihom v tvare V, rovnako smerujúcimi visiacimi náhrdelníkmi alebo špicatým golierom. Roláky sú pre vás lepšie tie, ktoré sú pri krku skôr voľnejšie ako obtiahnuté.

Foto:
Victoria's Secret
Zdroj:
Monika

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba