Presunúť na hlavný obsah

Jean Claude Van Damme na Slovensku: Potešil ho nielen sud whisky

Zdravie a relax

Viac ako 10 tisíc ľudí si nenechalo ujsť príležitosť vidieť na vlastné oči hviezdu akčných filmov - herca Jeana Clauda Van Damma, ktorý otváral najväčšiu turistickú atrakciu na severnom Spiši – NESTVILLE PARK v obci Hniezdne. Svetoznámy herec a športovec dostal do daru obrovský sud prvej slovenskej whisky NESTVILLE v hodnote približne 15 tisíc dolárov. Ten mu postačí na 500 fliaš kvalitnej whisky.

Hviezda akčných filmov Jean Claude Van Damme dostal v sobotu do varu tisíce ľudí nielen zo Slovenska, ale i Čiech, Poľska či Maďarska. Jeho návštevu v NESTVILLE PARKU, ktorý jedinečným spôsobom zachytáva dejiny liehovarníctva na severnom Spiši, si nenechali ujsť ani diplomati, či slovenskí politici.

Počas popoludnia absolvoval Van Damme nabitý program. Okrem prehliadky expozície liehovarníctva a modernej rafinérie, strávil čas na tréningu s tridsiatimi malými karatistami, trpezlivo venoval čas novinárom a spolu s hostiteľmi predstavil verejnosti prvú slovenskú whisky NESTVILLE. „ Chuť vo whisky Nestville prevláda po vanilke, smotane a jemne pripomína burbon. Farba je príjemne zlatisto hnedá. Ostané nechávame na posúdenie tých, ktorí sa rozhodnú našu whisky ochutnať“ povedal po prvom spoločnom ochutnaní whisky so Jeanom Claudom Van Dammom Jaromír Dubay, riaditeľ Nestville Distillery.

Majitelia NESTVILLE DISTILLERY sa rozhodli vzácnemu hosťovi venovať prvý sud slovenskej whisky a nejde pritom o žiadnu maličkosť. „Sud je z bieleho duba, whisky NESTVILLE v ňom zrela 3 roky a jeho celková hodnota sa pohybuje okolo 15 tisíc dolárov. Ak by sme ho mali Jeanovi Claudovi doručiť vo fľašiach, dostal by ich približne 500“ povedal o netradičnom darčeku Ivica Begonja, zahraničný partner NESTVILLE DISTILLERY.

Ochutnávka whisky je od soboty pre všetkých dospelých návštevníkov NESTVILLE PARKU samozrejmosťou a bude vždy príjemným zakončením prehliadky netradičnej expozície liehovarníctva. Brány NESTVILLU opustí tento rok miešaná (blended) whisky, ktorá zrela 3 roky. V skladoch však už zreje aj single malt, ktorá sa objaví na trhu v roku 2015. Z každej šarže sa zároveň odkladá destilát na ročnikovú whisky, ktorá sa objaví na verejnosti najskôr o 3 až 7 rokov. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe