Vyhrajte výživový doplnok na podporu pamäte

Podľa odborníkov chráni pred zhoršovaním pamäti akákoľvek aktivita: duševná aj telesná. Okrem hrania hier či lúštenia krížoviek je tiež dobré neustále komunikovať s ľuďmi. Poruchy pamäti sa prejavujú najčastejšie zabúdaním slov a horším vybavovaním si správneho výrazu. S vekom sa zhoršuje aj schopnosť zapamätať si čísla, je narušená schopnosť sústrediť sa a celkovo sa spomaľuje myslenie.

pamäť

pamäť

Zdroj: Profimedia, Acutil

Zabúdanie nemusí byť vždy spojené s vyšším vekom alebo starobou. Ak máte náročné zamestnanie a neustále pracujete s novými informáciami, riešenie, ako si ušetriť čas a zapamätať si dôležité veci, môže byť nesmierne jednoduché. Na našom trhu je dostupný výživový doplnok určený na podporu pamäte – Acutil. Obsahuje unikátnu kombináciu látok na podporu pamäte a mozgových funkcií, ako nenasýtené omega-3 mastné kyseliny, Ginkgo biloba extrakt, fosfatidylserín, kyselina listová a vitamíny E a B 12. Takéto špeciálne zloženie v správnej kombinácií prípravku ACUTIL podporuje mozgovú a pamäťovú aktivitu, a tým pomáha udržiavať dobrú pamäť a psychickú energiu.

 
Čo pomôže správne podporiť mozgové bunky? 
 
Nenasýtené omega-3 mastné kyseliny
Pravidelný a dostatočný prísun omega-3 mastných kyselín pomáha udržovať správne funkcie nervovej sústavy, dochádza k zlepšeniu niektorých neurologických ochorení, pomáhajú pri psychických problémoch.
 
Ginko biloba
Zlepšuje prietok krvi a podporuje prekrvenie mozgu, udržuje duševné schopnosti, pomáha udržiavať psychickú sviežosť, zlepšuje pamäť. 
 
Fosfatidylserín
Je látka, ktorá je veľmi dôležitá pre činnosť mozgu, zlepšuje jeho aktivitu. 
 
Kyselina listová
Je jedným z vitamínov zo skupiny B, konkrétne B9, môže znížiť počet úmrtí na srdcový infarkt a cievnu mozgovú príhodu o tri až štyri percentá ročne, znižuje riziko ochorenia Alzheimerovou chorobou. 
 
Vitamín E
Spomaľuje proces starnutia buniek a tkanív, preto sa pridáva aj do kozmetických prípravkov. Je potrebný pre ochranu buniek a ako antioxidant je zodpovedný za funkciu krvného obehu a nervového systému. Jeho nedostatok spôsobuje poruchu nervového systému. 
 
Vitamín B12
Pomáha pri obnove nervových buniek a tvorbe DNA. Nová štúdia anglických odborníkov teraz preukázala, že jeho nedostatok tiež urýchľuje atrofiu (zmenšovanie) mozgu počas starnutia. Je dôležitý nielen pre tvorbu červených krviniek a jeho nedostatok spôsobuje únavu a problémy s pamäťou. 
 
Súťažná otázka znela: Ktorá zložka výživového doplnku Acutil sa pridáva do kozmetických prípravkov, pretože spomaľuje proces starnutia buniek a tkanív?
 
Správna odpoveď: 
1.)    Kyselina listová
 
Výhercovia:
Hana Gabrišová, Bratislava
Richard Kunec, Liptovský Hrádok
David Martinko, Poprad
Foto:
Profimedia, Acutil
Zdroj:
fem

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba