Presunúť na hlavný obsah

Kristína Mišechová

Schwarzkopf Fashion

Najmladšia finalistka, dvadsaťročná Kristína Mišechová, je študentkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského – odboru Dejín umenia. Podobu štyroch mestských anjelov nachádza v meste a v ľuďoch samotných. Kolekcia vychádza z predstavy, čo všetko sa skrýva za múrmi, či panelmi budov, a čo všetko ľudia skrývajú „pod“ svojimi šatami. Ide o paralely medzi dvoma motívmi. Múry predstavujú v kolekcii kabáty a saká, ktoré má každý model. Pod nimi sa skrýva to, čo nevidíme, čo nám je skryté – osobnosť, akí sme. Šaty to nie vždy dokážu vyjadriť. Často sa za oblečenie skrývame. Preto po zvlečení kabáta/saka, ktoré sú z jednotného materiálu, nastane odhalenie.

 

1,  Akú úlohu hrá móda a jej zmeny v tvojom osobnom šatníku? Podliehaš jej alebo platí skôr pravidlo "obuvníkove deti chodia bosé"?
Zmeny sledujem, ale skôr u mňa platí pravidlo, že obuvníkové deti chodia bosé. Alebo ak by som to mala poupraviť- s jednou topánkou. Nosím to na čo mám v daný deň náladu a aký program ma čaká.
 
2, Bez čoho si nevieš predstaviť svoj štýl obliekania?
Bez rôznych sák, kabátov a iných zvrchníkov.
 
3, Ktoré 3 veci sú podľa teba najdôležitejšie v aktuálnej sezóne jeseň/zima v šatníku ženy a muža?
Nerada by som hodnotila najdôležitejšie trendy tejto sezóny. Každý si musí nájsť to, čo mu najlepšie vyhovuje. Ale pre ženy to sú stále opasky (zvýraznenie pásu), sýte farby (napríklad bordová, slivková...), pleteniny. V mužskej móde sa až natoľko neorientujem, ale sakom v elegantnom štýle, teplými jesennými farbami a pretrvávajúcim anglickým štýlom sa asi nič nedá pokaziť.:)

 
4, S ktorým domácim a zahraničným návrhárom by si chcela spolupracovať a prečo?
Páči sa mi napríklad tvorba Elie Saab, Stelly Mccartney, či Moschino. Majú odlišnú tvorbu, ale u každého nachádzam prvky/myšlienky, ktoré sa mi páčia. A čo sa týka domácich, tak pre toho návrhára už pracujem.:)

5, Kam si myslíš, že ťa môže súťaž Schwarzkopf Fashion Talent posunúť?Dúfam, že ma posunie o kúsok vpred, minimálne tým, ako je táto súťaž medializovaná. Je to vynikajúca príležitosť predviesť tvorbu širšej verejnosti.