Najväčší zabijaci krásy

Vzhľad, ktorý sme dostali do vienka neovplyvníme ale stav pleti, sviežosť a iskru áno. Prírode môžeme výdatne pomôcť ale žiaľ aj ublížiť. Ako škodíme našej kráse najčastejšie?

Zdroj: Profimedia

Určite poznáte ten vtip – príde dáma ku kozmetičke a hovorí – urobte ma krásnou. Kozmetička na to – pani to musíme začať na druhej strane hlavy, s týmto už nič nenarobíme...  Určite nechcete dopadnúť rovnako.  Zostavili sme pre vás zoznam najväčších zabijakov krásy, ktorým sa treba zďaleka vyhýbať.

Nedostatočné čistenie pleti

Ruku na srdce dámy, ako vyzerá váš večerný rituál v kúpeľni? Koľké z nás vyčerpané padajú do postele a sú rady ak zvládnu umytie zubov? Prípadne sa zmôžeme na vyčistenie pleti prípravkom tri v jednom a zmizneme pod perinou. Čistenie pleti je skutočne veľmi dôležité pre jej zdravý vzhľad. Najskôr odstráňte makeup a mastnotu pleťovým mliekom, potom použite tonikum. Platí zásada, že posledný tampón musí byť skutočne čistý. Nezabudnite na nočný krém. A vaša pleť bude ráno ako znovuzrodená.

Dehydratácia

Dostatočná hydratácia je základ. Našu pleť totiž ovplyvňujú mnohé zmeny – vietor, slnko, dážď, klimatizácia. To všetko ju oberá o potrebnú vlhkosť a tak vädne. Hydratácia zvonku prípravkami a zvnútra tekutinami ju doslova prebudí k životu, zlepší jej hebkosť elasticitu a zvýši odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu.

Nesprávna strava, fajčenie, alkohol, cukor

Od našej stravy závisí naše zdravie ale aj zdravie našej pleti. Tak ako náš organizmus aj pleť potrebuje dostatok vitamínov, minerálov. Krémy dokážu pomôcť ale pracujú zvonka a dostanú sa len po určitú vrstvu, vyživená pleť zvnútra vyzerá oveľa mladšie a lepšie. Pleť fajčiarov starne  rýchlejšie, býva zvráskavená a zhrubnutá, má sivastý nádych. Pleti neprospieva ani nadmerná konzumácia cukru, či alkoholu.

Stres

Vypätie spôsobuje na tvári dočasné prejavy, ktoré sa veľmi rýchlo menia na trvalé. Zvýraznia sa vrásky, pleť ochabuje.

Nedostatok spánku

Preflámovanú noc na nás okamžite vidno, únava na pleti doslova kričí. Dostatok spánku je pre pleť základný kameň. V noci totiž prebieha v našej pleti regenerácia, vytvárajú sa nové bunky.

Nedostatok slnka, čerstvého vzduchu

Tak ako naše pľúca potrebujú kyslík, tak ho potrebuje aj naša pleť. Primerané množstvo slnečných lúčov ju prebudí k životu. Sviežosť a zdravý vzhľad neoklamete.
 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
Janette

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba