Čo muži skrývajú vo svojom mobile?

Ležíte v posteli a premýšľate, s kým si o desiatej večer tak zanietene píše. A vôbec, nevyzváňa mu ten mobil až pričasto? To sú otázky, ktoré nedajú spávať mnohým partnerským dvojiciam. Podľa štúdie spoločnosti Virgin Mobile Australia, si na ne každý tretí pár odpovedá sliedením.

Zdroj: Profimedia

 

Na tému „Ženy a mobily“ sa už toho popísalo veľa. Faktom zostáva, že sme to práve my, kto kontroluje súkromie svojho proťajšku o čosi viac. Výsledky prieskumov potvrdili, že počiatočná zvedavosť dokáže spustiť celú lavínu podozrení, ústiacu neraz do hysterických žiarlivostných scén, či konca vzťahu. Známe príslovie Kto hľadá, nájde , totiž má svoje opodstatnenie aj v tejto oblasti. Zo 
získaných dát vyplynulo, že 73% sliedičov skutočne objavilo v cudzom mobile „neželané“ informácie a 10% zvedavcov kvôli následným zisteniam vzťah radšej ukončilo.
 

Aké sú ďalšie závery?

 
* Každý štvrtý jedinec objaví v partnerovom mobile nie veľmi kóšer sms správy, počnúc  flirtom (32%) a končiac pikantnými erotickými textami (19%). 
 
* Až 60% špiónov využije na prevetranie mobilného telefónu moment, kedy sa náprotivok sprchuje, 35% uprednostňuje zdržanie na toalete, no 41% ľudí neváha spustiť kontrolu ani počas prítomnosti partnera v tej istej miestnosti. 
 
* Totožne 41% respondentov priznalo, že okrem zvestovania sexuálnych chúťok považuje mobil za adekvátny spôsob oznámenia rozchodu. „Ušetríte si tým scény a výčitky. Je to pohodlnejšie, než osobné stretnutie,“ tvrdí Rado (24) a odmieta akékoľvek obvinenia zo zbabelosti. 
 
* Mladí ľudia medzi 18 – 24 rokom života strávia s mobilom v ruke viac ako tri hodiny denne a práve oni patria k skupine najväčších hriešnikov. Naproti tomu, staršia generácia nad 65 rokov, považuje používanie mobilných telefónov zväčša za španielsku dedinu.
 

Čo mu v mobile pravdepodobne (ne)nájdete?

 
Napriek skutočnosti, že sú to ženy, ktoré pátrajú po (ne)reálnych dôkazoch nevery v cudzích mobiloch častejšie, muži skrývajú viac tajomstiev. Daný rozdiel medzi pohlaviami je však zanedbateľný. 12% mužov a 10% žien má strach požičať partnerovi telefón, pretože v ňom niečo skrýva.
 
Povestná ženská intuícia nesklamala v 17% prípadoch. Viedla k odhaleniu nevery prostredníctvom zabudnutých sms správ, nevymazaného archívu hovorov či pribudnutia neznámych mien do zoznamu kontaktov. 
 
A na záver ešte jedna štatistika. Pri milovaní nereaguje na pípanie a vyzváňanie telefónu takmer  90% ľudí. Sex je teda jednou z mála aktivít, do ktorej mobily ešte nestačili preniknúť. Našťastie.

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
Danka

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba