Presunúť na hlavný obsah

Andrea Coddington: New York mi nikam neodchádza + VIDEO

Kariéra

Spisovateľka Andrea Coddington sa plánuje usadiť v Bratislave. Podľa jej slov je to krásne mesto.

Chcela som odísť

Návraty sú občas ťažšie ako odchody. Na otázku, ako sa jej odchádzalo pred rokmi do New Yorku a potom vracalo do Bratislavy, Coddington pre oŽene.sk odpovedala: "Myslím si, že je to všeobecná pravda, ktorá sa dá aplikovať aj na mňa. Odchádzalo sa mi veľmi ľahko. Odchod bol adekvátny môjmu veku, bola som trochu šialená. Keď som si niečo zmyslela, muselo to byť a najlepšie hneď." Dodala, že odchádzala s jedným kufrom, ale s istou ľahkosťou sa aj vracala. "Bola som vyrovnaná, lebo som neodišla v čase, keď ma môj život pokoril, alebo mi bolo ťažko. Nie. Odišla som, keď som odísť chcela," skonštatovala.

Užívam si Bratislavu
Autorka knihy Cudzia krv, za ktorú dostala od vydavateľstva Ikar ocenenie Zlatá kniha, nemá pocit, že New York jej niekam odchádza. Neodchádza ani jej deťom, momentálne si však "plnými dúškami" užívajú hlavné mesto Slovenska. Coddington pochádza zo západného Slovenska, v Bratislave vyštudovala vysokú školu a po jej skončení tu dlhší čas žila. "K Bratislave som mimoriadne nekritická, takmer nič mi na nej neprekáža. Teda, až na to, že po večeroch je z nej prázdne mesto. Viac by ma bavilo, keby si ľudia vyšli von, keby sa tu žilo a jej atmosféra by sa nám viac dostala pod kožu, lebo je fakt pekná!"

Sen: Usadiť sa
O tom, čo práve píše, rozprávať nechcela. S inými plánmi sa však netajila. "Môj momentálny sen je usadiť sa. Po toľkých cigánskych rokoch, kedy som hľadala svoje miesto na zemi, mám naozaj silný pocit, a moja intuícia ma takmer nikdy nesklamala, že Bratislava je to správne mesto." Už nechce bývať v prenajatom byte, túži po svojom, hoci aj maličkom. "To je môj sen. Mať nejaký kúsok, ktorý by bol pre mňa a moje deti domovom na dlho, nielen na krátke obdobie," uzavrela.

Text: Dana Závadová pre oŽene.sk
Foto: Robert Hüttner, Pravda

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe