Presunúť na hlavný obsah

Stará škola - aký je to muž?

Sex a vzťahy

Občas to ešte počuť. Muž bez hanby, no predsa ospravedlňujúco povie: Vieš, ja som ešte stará škola. Aký je muž "zo starej školy"? Chceli by ste ho?

Gentleman

Žena, ktorá má rada zlých chlapcov, by asi teraz mala prestať čítať a sústrediť sa radšej na pravý opak muža "starej školy". Zlí muži sa totiž v "starej škole" nevyskytujú. Muž "stará škola" je v prvom rade gentleman. Vie, čo sa patrí a týchto pravidiel sa striktne pridŕža. Je to ten typ muža, ktorý obíde celé auto, len aby žene mohol otvoriť dvere a vyzlieka ju z kabáta, keď spolu vojdú do kaviarne.

Kvety
Ak ide muž "zo starej školy" na rande, vie, čo sa patrí a možno prinesie žene kyticu, kvietok alebo nejaký iný darček. Takže toto je ďalší signál, pretože "moderný muž" už na takéto drobnosti nemyslí. Vašou odpoveďou by mal byť úsmev, čím mu poďakujete. Očakáva totiž, že kvet urobí žene veľkú radosť. Vie totiž tajomstvo, ktoré vám neprezradí. Podľa toho, ako rada má žena kvety, bude mať rada aj deti! Preto by sa vám nemalo stať, že kvet náhodou zabudnete v kaviarni, nosíte ho tak dlho, až ho pri najbližšom kontajneri hodíte do koša, alebo ho necháte niekoľko hodín bez vody v prefajčenom bare. Jednoducho, aby ste to nepokazili, o kvet sa ukážkovo postarajte.

Sex
Kedy príde na rad u muža zo "starej školy" sex? Až po svadbe, to je už prehnané aj preňho, tak dlho by nečakal. Predsa len tu je akési pravidlo. Od mužov "novej školy" sa odlišuje tým, že na ženu netlačí a od nej očakáva, že túto tému nenastoľuje. (Aká by to bola dáma?) Sex v deň stretnutia nehrozí. Ak to teda prvýkrát navrhne, ešte slušne odolávajte.

Na čo je háklivý?
Muž "stará škola" očakáva, že stretne ženu, ktorej sa nastolené pravidlá budú páčiť. Znamená to, že bude hrať dámu - ak sú každý z iného mesta, celkom určite navrhne, že ju navštívi prvý. Ak ona navrhne, že ho navštívi, naštrbí to jeho predstavu starej školy. Ak však na tom trváte, podmieňte túto požiadavku tým, že večer odcupkáte domov. To sa totiž od dámy vášho kalibru očakáva!

Text: dz pre oŽene.sk
Foto: SHUTTERSTOCK