Presunúť na hlavný obsah

Čo sa skrýva za láskou na prvý pohľad?

Sex a vzťahy

Veríte jej, alebo nie? Aj tak je to v konečnom dôsledku jedno, pretože aspoň raz za život vás dobehne.

Láska na prvý pohľad existuje a vôbec na nej nie je nič povrchné. Sú to naše prapôvodné programy, ktoré podvedome reagujú, ak sa v okolí mihne pán dokonalý.

Ako puzzle
Rozriešiť rébus, pre ktorý nás priťahujú stále rovnakí chlapi a prečo sa nám páčia, alebo nepáčia rôzne typy, je pre vedu nemožné, ale každá žena toto tajomstvo nosí v sebe. Je dokázané, že ženy si u svojich partnerov kompenzujú to, čo chýba ich genetike a chcú tak vykompenzovať v potomstve absentujúce aspekty s cieľom zostaviť dokonalé dieťa. Aj preto si práve často nevýrazné ženy hľadajú mačov a naopak. Nie je na tom nič nezvyčajné a všetko zapadá v súlade so želaniami prírody. S kódom, ktorý nám vpísala do mozgu a počúvať toto šepkanie sa volá aj kráčať za hlasom svojho srdca.

Vôňa
Silná už odkedy je človek človekom. A zrejme ešte aj dávno pred tým, keď sme sa naháňali v pralese. Pach už síce nie je ten najvýznamnejší pri výbere milenca, ako ostal u zvierat, ale stále má dosť rázne slovo. Preto sa muži obzrú za dobre navoňanou ženou, ale pozor, to nie je všetko. Podľa nosa, bez toho, aby si to uvedomili, odhalia ovuláciu aj kedy je najideálnejšia doba na počatie potomka. Ani neviete, čo sa to s vami deje, keď okolo vás prejde muž vašich snov? Prečo sa vám podlamujú kolená, keď zacítite vôňu jeho kolínskej? Nie je to v nej, ani v reklame, ale vo feromónoch, ktorú spolu s ňou nasávate a láska je na svete. Mimochodom, ak si partneri voňajú pri milovaní, majú šancu na najharmonickejší vzťah, aký kedy môžu vytvoriť.

Fyziológia
Je to trochu omyl, že človek používa približne len 10 – 15% mozgu. Zvyšok kapacity pracuje nezávisle od vedomia. Práve preto často párpercentným racionálnym uvažovaním nevieme nájsť odpovede na otázky, prečo milujeme. Láska na prvý pohľad spočíva aj vo fyziologických črtách, ktoré nás priťahujú. Práve o tom rozhoduje naše podvedomie. O sympatiách, ktoré si neuvedomujeme, ale náš mozog ustanovil, že nás vzrušujú.

Prečo to nefunguje
Láska na prvý pohľad niekedy môže vyjsť, inokedy sa napriek všetkým dokonalostiam zvykne veľmi rýchlo skončiť. Zákony prírody síce fungujú bezchybne, ale príroda trochu podcenila človeka a jeho vôľu rozhodovať sa, tvarovať charakter. Môže sa stať, že človek, ktorý sa k vám geneticky dokonale hodí, je pre vzťah úplne nepoužiteľný. Potom ostáva aplikovať jediné pravidlo. Na svete neexistuje iba jediný muž, s ktorým sa dá žiť v šťastí...

Text: -MaM- pre oŽene.sk
Foto: SHUTTERSTOCK

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus