Presunúť na hlavný obsah

Sú veľké prsia naozaj dôležité?

Móda a krása

Ak sa každý deň zhrýzate pri pohľade do zrkadla, skúšate si rôzne podprsenky a želáte si, aby ste mali väčšie prsia, zastavte sa.

Je akousi "špecialitou" ľudí všeobecne chcieť to, čo práve nemajú. Uvedomte si, že koľko ľudí, toľko chutí a láska nie je závislá od veľkosti pŕs. Áno, môžete ísť na plastickú operáciu, ale pamätajte na to, že s ňou sú spojené aj riziká.

Iveta mala vždy výbornú postavu modelky, na vysokej si tak aj privyrábala, ale celý študentský život zasvätila "stonaniu" o jej malých prsiach. Najprv boli jej príhody o tom, ako zbalila super muža, ktorý ju pozval na večeru a išiel na jej vypchatom výstrihu nechať oči, vtipné. Jej príhody mali vždy skoro rovnaký scenár. Po prvom rande ju pozval na ďalšie a približne pri treťom rande ju každý začal pozývať k sebe domov. Lenže to bol pre Ivetu impulz, že treba všetko ukončiť, pretože ak by k nemu išla, dal by jej dole šaty, podprsenku a zistil by, že nemá dvojky, ale takmer nič.

Postupne si ľudia z jej okolia uvedomovali, že Iveta má vážny problém, pretože hoci je zábavná a aj inteligentná, nie je schopná nadviazať žiadny vzťah a neustále len randí. Až kým nestretla právnika Mira, do ktorého sa naozaj zamilovala a ani ona jemu nebola ľahostajná. V každom prípade jej nočná mora o malých prsiach sa stala realitou, pretože Miro jej síce hovoril aká je krásna, ale nikdy nezabudol utrúsiť poznámku na jej prsia, a to aj pred kamarátmi. Nakoniec Iveta dostala od Mira darček v podobe plastickej operácie. Bola celá "bez seba" a tešila sa, ako začne nový život a keď bude mať "super prsia" všetko pôjde ľahko.

Jej telo silikóny neprijalo, dostala zápaly a nakoniec ju operácia takmer stála život. Miro sa s ňou rozišiel a ešte jej vystavil účet za operáciu a Iveta má nový problém a to v podobe jaziev a bolestí. Aj keď jej príbeh sa nemusí stať každej, uvedomte si, že život nemôžete mať postavený na prsiach, alebo inom komplexe. Nezabudnite vyzdvihovať to, čo je na vás krásne a jedinečné, neupozorňujte na chyby, lebo tie niekedy vidíte len vy.

Mimochodom, ženy, ktoré majú veľké prsia prirodzene, sú často vystavené zdravotným ťažkostiam a medzi ne patria aj bolesti chrbtice a krížov. Pohodlný spánok sa stáva priam nemožný, hlavne ak chcú spať na bruchu. Ak sú komplikácie priveľké a žena sa chce veľkých pŕs zbaviť, časť zákroku, alebo aj celý preplácajú zdravotné poisťovne. Určite ste si teraz všetky, ktoré máte malé prsia vzdychli, prečo vám nepreplatí poisťovňa zväčšenie pŕs. Uvedomte si, že vy nemáte zdravotné problémy a nežijete s bolesťou. Pokiaľ chcú ženy s veľkými prsiami cvičiť, nesmú zabúdať na špeciálnu podprsenku, ktorá sa nezháňa ľahko a okrem toho, nie je lacná.

Ak vás zaujíma názor na danú problematiku od mužov, nečakajte jednotnú odpoveď. Dá sa povedať, koľko mužov, toľko chutí. Jeden známy mi povedal, že je určite viac sexi, ak má žena aj veľké prsia, ako žiadne. To ale vyvracia názor istého trénera vo fitness, že len malé a pevné prsia sú pekné, pretože s veľkými sú len problémy. Iný mužský názor znie, že je jedno, aké má žena prsia, ale dôležité je, aká je v posteli. Nech si to zoberiete z akejkoľvek strany, chvalabohu, že muži majú na výber, pretože ani nám ženám sa nepáči len jeden typ muža.

Ak sú vám problémy s veľkými či malými prsiami známe, netrápte sa, pretože dobre zvolená bielizeň, strih trička a najmä správne držanie tela vám zaručí, že budete atraktívna tak či tak. Úžasná a jedinečná môžete byť s prsiami či bez nich. Dôležité je osobné vyžarovanie a zdravé sebavedomie.

Text: Gabi H. pre oŽene.sk
Foto: SHUTTERSTOCK

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe