Presunúť na hlavný obsah

Veľký stres si odskáče aj vaša pokožka

Móda a krása

Tmavé kruhy pod očami, vyrážky či extrémne suchá pleť. Čo trápi vašu kožu pod vplyvom stresu?

Stres ovplyvňuje celý organizmus, takže nie je prekvapením, že po svojom naň reaguje aj pokožka. Každá žena na sebe určite pozoruje, že vplyvom dlhodobého stresu sa jej pokožka alebo viac mastí, póry sa zanášajú nečistotami, tvoria sa vyrážky, tmavé kruhy pod očami, alebo, naopak, je extrémne suchá. Chronický stres na pleti zanechá vrásky, strhajaný výraz a popolavú farbu.

Ak ste vystavená stresu, koža si žiada väčšiu starostlivosť. Pravidelná návšteva kozmetičky by sa mala stať povinnosťou raz za mesiac. Kozmetička zbaví pokožku nečistôt, pleť si oddýchne pod pleťovou maskou, suchá pleť načerpá živiny. Aj dve hodiny u kozmetičky a použitie výživných sér dokáže pleti pomôcť.

Káva a stres idú ruka v ruke. Káva odvodňuje organizmus a tým pádom bunky prichádzajú o vodu. Pleť je čoraz tenšia a menej pružná. Počas stresu pite viac vody ako zvyčajte a spotrebu kávy či energetických nápojov nepreháňajte. Podobne sa tvoria aj kruhy pod očami, keďže lymfatický systém je pre nedostatok vody spomalený a toxíny z tela neodchádzajú. Namiesto kávy pite zelený čaj, má antioxidačné účinky a organizmus povzbudí viac než káva.

Pleť musí byť zásobená kyslíkom. Medzi stresujúcimi stretnutiami alebo po nich si dopajte prechádzku na čerstvom vzduchu. Pleť sa prekrví najmä pri intenzívnom aeróbnom športe, pomôžete nielen svojej kráse, ale aj psychike, do tela sa vyplaví hormón šťastia, endorfín. Vďaka kyslíku pleť "naberie" svieži farbu a pôsobí napnutejšie.

Text: -bn- pre oŽene.sk
Foto: Shutterstock