Zlodej príde oknom, katastrofa aj cez zásuvku
Idete na dovolenku, máte poistenie, veríte, že do vášho bytu žiadna katastrofa nepríde ani oknom, ani dverami.
A pomyslíte niekedy, že môže prísť zvnútra bytu? Vytečená voda z práčky alebo umývačky, elektrický skrat, to môže pekne znepríjemniť radosť z návratu domov. Ako tomu predísť, radí Karol Krupa zo spoločnosti Electro World.
Na čo v prvom rade dávať pozor?
Každý spotrebič by v prvom rade mal mať vyhradenú samostatnú zásuvku. Ideálne je nepoužívať rozdvojky, ani tie s ochranou proti prepätiu. Pozornosť treba spotrebiču venovať od začiatku namontovania a spustenia do prevádzky, a to podľa pokynov v návode, ktorý zvykneme skôr zanedbávať. Dodržiavaním návodu sa však značne predlžuje životnosť produktu.
Veľa ľudí robí chybu, že spotrebiče preťažuje.
Spotrebič by sa nemal preťažovať. Treba napríklad dávať pozor, aká je maximálna nosnosť práčky. Pri zapájaní veľkých spotrebičov je ideálne využiť služby profesionálnych technikov a montáž nechať na nich.
V lete veľa ľudí rekonštruuje byty a kupuje aj nové spotrebiče. Čo by si na nich mali všímať, aby boli do budúcnosti čo najbezpečnejšie?
Pre výrobcov je bezpečnosť spotrebičov na prvom mieste, dokonca aj pred úspornosťou. Vyvíjajú preto čoraz dokonalejšie zabezpečenia proti poruchám. Napríklad sporáky sú vybavené bezpečnostnou poistkou proti vykypeniu, vytečeniu vody z umývačiek riadu a práčok zabraňuje systém AquaStop. V našich predajniach okrem toho ponúkame poistenie pri kúpe nového spotrebiča a možnosť predĺženia záruky na tri alebo päť rokov. Všetky opravy v rámci predĺženej záruky sú bezplatné a vzťahujú sa aj na neúmyselné mechanické poškodenie spotrebiča.
Text: Jana Véghová pre Pravdu
Foto: SHUTTERSTOCK