Presunúť na hlavný obsah

Predčasne ejakuluje? Zastavte ho!

Sex a vzťahy

Hoci je predčasná ejakuláciu mužský problém, omnoho viac ju majú v zuboch ženy, ako samotní chlapi.

Ak chcete mať dlhší sex bez toho, aby ste museli počas súlože presúvať čas zo zimného na letný, musíte sa popasovať s osudom a vziať veci do vlastných rúk.

Pochopte problém
Klasická súlož trvá od desať do pätnásť minút. Neplašte sa! V tomto prípade sa ráta iba čas, ktorý muž strávi šprintom za vyvrcholením. Hry lásky môžu trvať celé hodiny. O predčasnej ejakulácii hovoríme, ak partner ejakuluje do piatich minút, niekedy však omnoho skôr. V tomto limite ho jednoducho nemáte šancu dobehnúť a tak sa milostný život z minúty na minútu rúti do záhuby. Ak váš milenec trpí podobným problémom, vyzbrojte sa trpezlivosťou a našimi radami, budete to potrebovať.

Trénujte s ním
U neskúsených mužov je predčasná ejakulácia doslova bežnou záležitosťou. Ak ste si nabalili mladého zajačika, ktorému sa z vašich proporcií zahmlilo v mozgu, bude to chvíľu trvať, kým si v posteli okrem mladosti užijete aj kvalitnú súlož Trénujte prerušovanú súlož. Tento najmenej spoľahlivý typ antikoncepcie, skvele funguje pri zaúčaní nováčika do vašich predstáv o dĺžke súlože.

Kegelove cviky
Problém je, že mužovi spolu ejakuláciou odchádza aj erekcia, ktorú by ste vyžadovali ešte aspoň ďalších desať minút. Preto sa s obľubou používajú na zadržanie semena Kegelove cviky. Posilňujú zvierače a nie je nič lepšie, ak sa pridáte s tréningom k partnerovi. Vám cvičenie posilní vaginálne svaly a to bude rošambo, keď skončíte predpísaný počet sérií.

Naučte ho dýchať
Mlčí, dýcha a neoddáva sa emóciám? Takýto typ rýchlejšie ejakuluje, ako keď vzdychá a zhlboka vydychuje ústami. Hlboké a intenzívne dýchanie počas súlože v rozhodujúcom okamihu pomôže vydržať. Stačí pošepnúť nech skúsi, možno to bude práve ten potrebný čas aby ste explodovali spoločne.

Psychika a technika
V sexe je stres hlavným kazisvetom. Aj u mužov sa množstvo zlyhaní pripisuje hlavne psychike. Klesá sebavedomie a s ním aj výdrž. Na obnovenie vytrvalosti aj "mužnosti" použite prezervatív. Mnohým zmierňuje citlivosť a vydržia aj dvojnásobný čas. Na trhu sú aj znecitlivujúce masti, ktoré na druhej strane stimulujú vaše potešenie. Stačí sa iba pozrieť po lekárni. A povzbudenie na záver. S predčasnou ejakuláciou si vie s pomocou partnerky poradiť až 80% "pacientov".

Text: MaM pre oŽene.sk
Foto: SHUTTERSTOCK